Собака бійцівської породи був помічений на селищі Ливмаш та в парку ПМЗ

 Люди підозрюють, що пес-агресор натренований на собачі бої.

«Мій чоловік гуляв на селищі Ливмаш, в районі АТБ із собачкою породи ши-тцу. Звідкись взявся стафф без намордника, без нашийника та без господаря. Він почав кидатись на нашого маленького собачку, аби загризти його. Тобто, або собака навчена на бої, розірвати меншу собачку, або ж, можливо, безпритульна, бо господар її вигнав», ― розповідає мешканка селища ПМЗ.

Невідомо чим би закінчилась ця історія, якби не жінка, котра почула крики про допомогу та кинула агресивному псу курячу лапку. І той відволікся.
Чоловіку вдалось втекти від лютого собаки, зі своїм закривавленим маленьким ши-тцу він звернувся до ветлікарні.

Агресивний стафф був помічений також і на селищі ПМЗ. Люди, що вигулюють своїх чотирилапих у парку селища, розповідають, що той же агресивний пес теж кидався на їхніх маленьких собачок. Намагаючись захистити своїх підопічних, господарі піднімали чотирилапих на руки, проте уникнути травм тварини не змогли. Агресивний пес покусав їм до крові лапи, хвости.
За повідомленням ветеринарного лікаря Ірини Циби, їм нерідко доводиться надавати допомогу домашнім тваринам, котрих покусали агресивні собаки.

«До нас звертаються люди зі своїми підопічними, котрих на вулиці покусали бійцівські агресивні собаки. Винні не тварини, а їх господарі. Часто собак бійцівської породи заводять люди, які в житті ніяк не реалізували себе, з неврівноваженою психікою для самореалізації. Нерідко вони натаскують тварин на котів, собак, людей. Я вважаю, що в нас повинна бути служба, яка б забирала тварин у таких неадекватних людей», ― розповідає ветеринар.

За її словами, таке явище як собачі бої в Павлограді теж присутнє.

«З приводу собачих боїв, то нещодавно до мене приходив чоловік з ротвейлером. Так він мені відкрито каже, а чи не могли б ви відрізати моєму собаці хвіст, бо я буду виставляти його на бої. Після години бесіди з ним, я уже не підбирала слова. Він від мене пішов і я розумію, що цей собака піде на бої. Було б добре, якби дійсно створили організацію, яка б відповідала за порятунок тварин. Боїв не повинно бути», ― додала Ірина Циба.

За словами керівника Павлоградського кінологічного клубу «Антарес» Лариси Борисенко, собака може знаходитись на вулиці без повідця та намордника лише в одному випадку ― під час муштри. В усіх інших випадках, собака будь-якої породи при пересуванні на вулиці повинен бути на повідці.  Якщо домашній пес на вулиці «хуліганить», то варто шукати прогалини у виховані ― відсутність дисципліни, мало тренувань, брак уваги.

За повідомленням керівника КП «Затишне місто» Василя Коріневського, лише за другий квартал цього року до них звернулось 12 осіб з приводу собак, котрі проявляють агресію не лише до людей, а й до інших домашніх чотирилапих менших порід. Для вилову агресивних тварин, котрі є небезпечними для оточення, застосовують повітряно-помпову зброю.

«Це таке спеціальне пристосування для приборкання агресивних собак. Воно дозволяє на відстані, шляхом стиснутого повітря, зробити укол для присипляння агресивної тварини. Чому пішли по цьому шляху? Останнім часом люди все частіше звертаються зі скаргами з приводу агресії тварин. Вони не йдуть ні в сітку, ні в петлю, ні в інші пристосування. Їх неможливо піймати. Тому увесь цивілізований світ користується такою зброєю. Це так гучно звучить ― зброя, а насправді це медичний інструмент для присипляння агресивної тварини дистанційно. Перш ніж використовувати такий інструмент, ми промоніторили наші українські серйозні притулки для тварин: Харківський, Ужгородський, познайомились з європейською практикою, бо у нас, по суті, не притулок, а місце тимчасового тримання тварин. Наші Запорізькі колеги вже близько двох років користуються подібним шприцом дистанційного присипляння агресивних тварин. Після цього звернулись до депутатів, нам були виділені кошти, бо інструмент не дешевий ― близько 17 тис. грн. Це і є гуманний підхід по поводженню з тваринами», ― вважає Василь Коріневський.

За його словами, у ситуації, коли виявляється господар агресивного пса, то залучають відповідні служби та проводять із власником виховні бесіди. За його словами, в місцях масового скупчення бродячих собак, їх відловлюють і відвозять до пункту тимчасового перебування тварин. Кожен вилов та поміщення в клітку супроводжується фотофіксацією. Потім інформація про тварин розміщується на сайті підприємства, де охочі можуть вибрати собі собаку та забрати його додому.

Він також додав, що навіть після того, як тварину віддали «в добрі руки», за чотирилапими упродовж пів року продовжують спостерігати, відстежують умови його проживання. Координати нового власника тварини заносять у спеціальний журнал реєстрації.

«Тим людям, котрі забрали тварину додому, ми не даємо спокій упродовж пів року. Ми беремо їхні координати, адресу, телефонуємо, відстежуємо, робимо фотофіксацію в якому стані ми віддаємо тварину та в якому стані вона знаходиться зараз. Кожен павлоградець може прийти, подивитись журнал реєстрації ― за такою адресою, така людина взяла таку то породу в такому то стані. Це все фіксується», ― зауважив керівник КП «Затишне місто».

Щоправда, декотрі мешканці міста вважають, що «собака ніколи не нападе на нормальну людину, а лише на агресивну» і що «потрібно карати не агресивну собаку, а господаря, котрий її виховував.

Довідково.

За 5 місяців 2019 року комунальним підприємством «Затишне місто» на вулицях Павлограда було відловлено 85 безпритульних тварин, простерилізовано ― 26, віддали в «добрі руки» ― 36 тварин. На даний час в притулку для тварин по вул. Харківській 8-а, знаходиться 33 собаки.