Гроші на спеціальну соціальну картку уже «впали» першим десятьом добровольцям

 Щоправда, не по 100 єврів, як планувалось раніше, а по 1 тис 300 грн. Із 10 піддослідних семеро павлоградців та троє мешканців Черкаської області – 26-річний сільський голова с. Подільське та його односельці. За словами голови ГО «Основний дохід» Наталії Протасової, це ті люди, котрі звернулись до громадської організації, як реалізатора проекту, та дали свою згоду на участь в експерименті.

За умовами експерименту, людина може витрачати кошти на що завгодно. Єдина умова – відповісти на запитання як отримані кошти змінили життя, на що потрачені.

Перед тим учасники експерименту заповнювали спеціальні анкети. Вони без персональних даних, присвоюється лише відповідний номер. В анкетах також є графа куди планується витратити кошти.
На першому етапі фінансування проекту забезпечить меценат, член правління Міжнародної організації «Основний дохід Європи» Олександр Соловйов.

Він фінансуватиме проект лише упродовж тьрох місяців. За цей час учасники проекту отримають на свої картки по 1 тис. 300 грн.
За словами мецената, надалі проект планується значно розширити і залучити до його фінансування державу.

«Це такий маленький крок до початку великого проекту. Після трьох місяців обробимо результат. І,можливо, люди скажуть, що не потрібно більше платити, а можливо скажуть, що такої суми мало. Це люди з різними доходами з різних верст населення. Надалі кошти учасникам екперименту має виплачувати держава, а не приватні організації. Людина повинна мати базові кошти, незалежно від того працює вона чи ні», – сказав Олександр Соловйов.

Павлоград став першим містом України, колишнього СРСР та Східної Європи, де стартував соціальний експеримент.