Вперше за багато років туберкульоз виявлено в 50% випадків серед працюючих громадян, майже половина з них – шахтарі 

За 6 місяців 2019 року 34 мешканці міста вперше в житті захворіли на туберкульоз, з них – 1 дитина. Упродовж 2018 року в місті виявлено 35 нових випадків. Вперше за багато років туберкульоз виявлено в 50% випадків серед працюючих громадян, майже половина з них – шахтарі. Раніше захворювання виявлялося в більшості випадків серед соціально - незахищених верств населення. У 13 (38% серед вперше виявлених) пацієнтів мало місце поєднання туберкульозу та ВІЛ Про це повідомила міський фтізіатр Юлія Антонюк.

«Туберкульоз сьогодні – це вже не хвороба маргіналізованих верств населення, а небезпека, яка стосується кожного. Майже кожен четвертий випадок туберкульозу в Україні – це мультирезистентний туберкульоз, це важка форма захворювання, стійка до основних протитуберкульозних препаратів і яка потребує довготривалого складного лікування. В м. Павлоград статистика захворювання на туберкульоз відображає загальнонаціональну проблему», – розповіла Юлія Антонюк.

За її словами, для зараження туберкульозом достатньо десятьох бактерій. Але чи призведе зараження до хвороби, залежить від нашого імунітету. 90-95% людей не захворіють. Якщо імунна система не спрацює як слід, то може розвинутись або прихована інфекція, або туберкульоз. Інколи від зараження до прояву хвороби минають роки.

Серед причин високої захворюваності на туберкульоз в Україні називають такі:

  •  поширеність ВІЛ-інфекції;
  •  невчасна діагностику;
  •  уникнення лікування;
  •  поширеність штамів із множинною стійкістю до антибіотиків.

Єдиного способу захисту від туберкульозу нема. Офіційні поради стосуються заходів гігієни в приміщеннях, де збирається багато людей. Там має проводитись вологе прибирання та якісна вентиляція. Людям радять бути уважними, кашлю і нічної пітливості. Туберкульоз є виліковним в разі вчасної діагностики та дотримання процедури лікування.