У цей день притулок, точніше дільницю відловлення та тимчасового утримання безпритульних тварин, відвідали журналісти, депутати та волонтери 

Перш ніж потрапити всередину, всі мають пройти через спеціальну дезінфекційну рамку.

В притулку 104 вольєри, а даний час заповнена третина із них – 38. Вся зона розділена на дві частини – виставкова та загальна. До виставкової потрапляють лише найкрасивіші тимчасові мешканці притулку. Їм пощастило більше, бо мають реальні шанси потрапити у «добрі руки». Фото чотирилапих розміщують на сайті КП «Затишне місто» та на своїй сторінці у Facebook. Вибрати собі песика можна і безпосередньо у притулку. Вам покажуть всіх мешканців виставкової зони. А вибрати тут є з чого. Є відверті безпородні, а є і з претензією на «благородне походження».

Доглядають за чотирилапими 7 штатних працівників – 4 охоронці, 2 ловці та ветлікар. До речі, один із ловців – тендітна представниця жіночої статі. Каже, що для відловлення собак не потрібна сила, важлива ласка і вміння схилити до себе тварину. Для агресивних безпритульних собак замовили спеціальний інструмент – помпову зброю. За допомогою цього пристосування можна на відстані зробити собаці заспокійливий укол. Після чого доставити в притулок.

Про те, що відбувається із безпритульним собакою після того, як він потрапляє до притулку розповіла ветлікар Вікторія Марченко:

«Після того, як собака потрапляє до нас, робиться її клінічний огляд – вимірюємо температуру, дивимось її загальний стан, здійснюємо обробку від ендопаразитів. Потім через деякий час робимо щеплення, стерилізуємо, якщо тварина хвора, то лікуємо. Потім сфотографували, розмістили на сайт. Люди можуть вибрати собі тварину на сайті або ж приїхати до нас. Оформляється договір, потім телефонуємо, дізнаємося як почувається пес».

В середньому термін перебування тварини у притулку – 2 тижні. Після цього терміну собаку, простерилізованого та щепленого, або ж відпускають на волю із кліпсою у вусі, або ж віддають у «добрі руки».

В середньому упродовж тижня в місті відловлюють 5-6 собак. Цьогоріч через притулок пройшло 85 безпритульних собак, 36 із них знайшли собі господаря. За словами головного інженера КП «Затишне місто» Володимира Господа, ніякого крематора для тварин на підприємстві не було і не планується. І отруєнням безпритульних собак теж ніколи не займались.

У 2018 році із бюджету міста на утримання притулку виділено 1 млн 315 тис. 49 грн. За ці кошти закуповувався корм для тварин, матеріали та обладнання для лікування, стерилізації, оплачувались комунальні послуги та зарплата працівників. Кажуть, що проблеми із кормами для тварин немає. Собаки отримують сухий корм порційно, в залежності від своєї ваги.