В Троїцькій ОТГ планують реалізувати проєкт «Безпечне село» 

Уже упродовж 10 років Троїцька громада, що в Павлоградському районі тісно співпрацює з ЄС та Програмою розвитку ООН. В рамках такого партнерства вони реалізували уже шість проєктів. Чотири важливі проєкти реалізовані у Привовчанці: замінили всі вікна на металопластикові в дитсадку, обладнали тут власну котельню, що працює на пелетах, а ще відремонтували харчоблок, здійснили заміну вікон та вхідних дверей у загальноосвітній школі. Всі проєкти були реалізовані на умовах співфінансування. Кошти громади – не менше 5%.

«В рамках такого партнерства ми отримали навички згуртування громади. Мешканці зрозуміли, що потрібно бути активнішими, дружними. Спочатку люди з недовірою ставились до того, що хтось може нам просто так дати гроші для втілення ідеї. Проте, коли реалізували перший проєкт, то люди зрозуміли, що це можливо», – розповіла заступник голови Троїцької громади Ольга Голосна.

Подивитись як виглядають реалізовані проєкти та переконатись, що це покращило життя мешканців громади в Привовчанське приїхала координатор системи ООН в Україні Оснат Лубрані. Зустріч відбулась у формі діалогу. Гості показали, що уже зроблено в рамках партнерства та що планується зробити. Побаченим і почутим координатор залишилась задоволена.

«У вас просто унікально вибудоване співробітництво на всіх рівнях – і влади, і людей, волонтерів і громади. Це просто захоплює і радує. Ви мене дуже надихнули успішною реалізацією проєктів. Дуже сподобалась ваша розповідь про те, як на самому початку ви з певною недовірою відносились до можливості реалізувати такі проєкти, а зараз ви мчитесь як космічна ракета», – відзначила Оснат Лубрані.

На даний час громада стала учасником ще одного серйозного проєкту, котрий реалізовуватиметься відразу у декількох селах. Розповіла tv-news.dp.ua заступник голови Троїцької громади Ольга Голосна.

«Зараз ми є учасниками більш розширеного конкурсу. Ми подали заявку на участь у конкурсі на реалізацію проєкту «Безпечне село». Мета проєкту – комфортне проживання мешканців громади, створення сприятливого середовища для бізнес-структур. Наша заявка та наша ідея пройшли відбір», – розповіла Ольга Голосна.

За її словами, проєкт «Безпечне село» передбачає встановлення системи відеонагляду в найбільш людних місцях.

«Плануємо встановити камери відеоспостереження в місцях загального користування, виїзди, в’їзди, комунального майна, адміністративних місць, стадіони, школи, місця, де постійно перебувають люди, особливо діти, відбуваються масові заходи, щоб можна було, в першу чергу попередити якісь негативні випадки», – додала Ольга Голосна.

Оснастити відеоспостереженням планують три найбільші населені пункти громади. Вартість проєкту – близько 1 млн грн. Він передбачає співфінансування – 50% кошти ПРООН та 50% – власні кошти. Допомогти у фінансуванні проєкту обіцяють агроформування, які знаходяться на території громади.

За повідомленням голови Троїцької громади Олега Чуприни, громада бере активну участь в проєктах різних рівнів – обласних, всеукраїнських, міжнародних.

До речі

У списку топ 10 лідерів ОТГ за власними доходами на одного мешканця (дані за 9 місяців 2018 року) Троїцька громада посідає перше місце в Україні. Власні доходи на одного мешканця складають 17,9 тис. грн.