Кримінальна відповідальність може бути лише за прийом промислового металобрухту 

В пунктах прийому металу не заборонено приймати побутові металеві речі, як скажімо, кухонні приналежності, шматок труби і т.п, навіть якщо вони явно викрадені з чужої дачі.
Інша справа, якщо до пункту приймання металобрухту принесуть, наприклад, металоконструкцію верхньої будови колії. У цьому випадку, за приймання такого промислового металу може наступити кримінальна відповідальність. Про це розповів керівник Павлоградської місцевої прокуратури Олександр Панченко.

Він також додав, що боротись із пунктами приймання металобрухту стало важче, бо тепер не потрібно ліцензії на такий бізнес.

«Законодавець позбавив такого поняття як ліцензування зазначеної сфери діяльності. Для відкриття пункту металобрухту не потрібно ліцензії. Щодо нелегальних пунктів, то від вас необхідне звернення для того, щоб поліція почала кримінальне провадження про те, що там здійснюється незаконний прийом промислового металобрухту. А от каструля чи шматок труби… за це відповідальності не передбачено», – сказав Олександр Панченко.