Бомбосховища, які проектувалися за часів Радянського союзу на звичайних жителів не розраховувалися

До фонду захисних споруд міста входять 30 сховищ. Проте, майже всі вони знаходяться на території промислових підприємств. Тобто, скористатися ними в першу чергу зможе персонал цих організацій.
За словами заступника міського голови Олександра Родіонова, більшість сховищ не готова при потребі приймати людей.

«Більша частина сховищ, що знаходяться на території приватних підприємств, перебувають у не належному стані або обслуговуються не достатньо. Чому вони в такому стані? Перш за все, тому що відсутня законодавча база щодо важелів впливу на підприємства по утриманню захисних споруд. Проблемним є питання проведення технічної інвентаризації укриттів. Це інвентаризація 24 споруд. Вже не перший рік ми намагаємось зсунути це питання з мертвої точки, проте на даний час воно залишається не вирішеним», ― сказав Олександр Родіонов.

Міський голова Павлограда Анатолій Вершина вважає, що в питанні захисту населення потрібно докорінно змінювати стратегію.

«Я вважаю, що ми робимо якусь не потрібну роботу. Коли створювались ці захисні споруди, ну, скажімо, на тому ж Молокозаводі, то передусім, вони створювались з якою метою? На підприємстві використовувався аміак, який є небезпечним для людей. Тобто, для захисту своїх працівників на випадок непередбачуваної ситуації. По-перше, ― це приватна власність. А по-друге, якщо навіть буде захисна споруда на Молокозаводі, на Палмаші чи десь іще, яку вона виконає функцію для захисту людей? Хто побіжить з якогось району міста, навіть з того ж Хіммашу до молокозаводу? Якщо ми дійсно хочемо захистити населення, тоді необхідно розробити стратегію на перспективу», ― сказав Анатолій Вершина.

Він також запропонував прийняти відповідну програму та передбачити кошти в бюджеті для можливого будівництва захисних споруд. Водночас зауважив, що виконати такий обсяг робіт коштом міського бюджету неможливо, тому вважає, що потрібно звернутись до Кабінету міністрів із пропозицією державного фінансування робіт по будівництву в місті захисних споруд.

«Ця проблема загальнодержавна. Тому потрібно, щоб було передбачено якесь державне фінансування чи з обласного бюджету. Ми самотужки зі свого бюджету не зможемо виконати такі обсяги робіт. Так, сховища повинні бути обов’язково. Ми пам’ятаємо, коли йшла війна, ми готові були перетворити будь-який підвал в будинку на захисну споруду. І ми це робили. Тепер потрібно розробити нову концепцію. Я пропоную звернутись в Кабмін, щоб щось почати робити в цьому напрямку», ― зауважив міський голова.