І то лише за даними міської стоматологічної поліклініки 

Карієс зубів – це складний, повільний патологічний процес у твердих тканинах зуба, що виникає після його прорізування.

Існує безліч теорій виникнення карієсу, проте жодна з них вичерпно не пояснює причин. Але достеменно відомо, що спадковий фактор – лише частина складової, а головне – стан соматичного здоров’я, правильне харчування, якість води, режим праці та відпочинку, і, звичайно, гігієна ротової порожнини.

В стоматологічну поліклініку Павлограда в минулому році з 49 341 особи (це практично кожен другий мешканець міста), які звернулись за допомогою, виявлено та проліковано 62 790 зубів з неускладненим та 12 299 – з ускладненим карієсом (що складає майже 17%). А ще 10 578 зубів видалили хірурги-стоматологи з приводу ускладненого карієсу, тобто третина вражених карієсом зубів закінчується ускладненням, а то й видаленням. У 2019 році тенденція звернень з ускладненим карієсом зберігається. Повідомила лікар-стоматолог Роза Канівець.

«Шматочки їжі (особливо солодощі), які залишаються в роті, створюють умови для розвитку мікроорганізмів. З’являється наліт на зубах, який поступово руйнує їх зовнішню оболонку (емаль). А проникнення мікроорганізмів в наступний шар зуба може викликати запалення нервово-судинного пучка, який знаходиться в порожнині зуба і викликати гострий біль, що поширюється на всю щелепу та віддає у вухо чи голову. Запущений пульпіт призводить до розвитку періодонтиту – запалення навколо кореневих тканин. При цьому з’являється неприємний запах з рота, погіршується самопочуття, підвищується температура тіла, виникають загальні ускладнення», – розповіла Роза Канівець.

З цього можна зробити висновок, що зуби, вражені карієсом – це не лише косметичний дефект. Від стану порожнини рота залежить загальний стан здоров’я організму. Тому запобігання виникненню карієсу зубів – завдання не лише стоматологів, а й кожної людини особисто, і починається воно з дотримання найпростіших рекомендацій:

1. Їжте більше свіжих фруктів і овочів, адже під час жування відбувається природне очищення зубів.
2. Вживайте якомога менше цукерок, солодких газованих напоїв, різноманітних тістечок.
3. Ретельно чистіть зуби двічі на добу.
4. Після приймання їжі обполосніть рот теплою водою.
5, Зубну щітку слід міняти кожні два-три місяці.
6. Раз на пів року обов’язково проходьте огляд у стоматолога.