У такий спосіб в тепломережах наводять лад

Листи від КП «Павлоградтеплоенерго» отримали всі, хто уже не користується централізованим опаленням, а перейшов на індивідуальне. Людей наполегливо просять прийти у відділ збуту підприємства з усіма відповідними документами, котрі дозволяють їм користуватись автономним опаленням. У випадку неявки, погрожують поновленням нарахувань за тепло.

 

Такі листівки викликали чимало емоцій в мешканців міста та бурхливих обговорень в соцмережах. Дехто вважає, що у такий спосіб підприємство хоче заробити собі грошей.

З якою метою листи розіслані уже не абонентам КП «Павлоградтеплоенерго» прокоментував керівник підприємства Андрій Дубовський:

"КП «Павлоградтеплоенерго» проведений незалежний аудит. Ми були його замовниками. Перевірка показала, що фактична кількість виданих дозволів для переходу на альтернативне опалення суттєво менша від кількості тих, що відмовились від централізованої подачі тепла. Житлове приміщення не може знаходитись без опалення упродовж 10-15 років. Зняття з обліку рахунків здійснювалось навіть не комісійно, а самостійно тим чи іншим робітником.
Люди часто не отримують дозволу від органу місцевого самоврядування для переходу на альтернативне опалення та закривали це якимось міфічним актом. Тому всім направлені такі листи для того, щоб провести перевірку – наявність дозволу, технічні умови для від’єднання від централізованого опалення. Ми маємо порушення якості послуг подачі тепла в тих чи інших будинках, тобто порушення інженерних систем опалення всередині будинку. Якщо в людей дотриманий повний порядок, тобто вони отримали дозволи, технічні умови, мають альтернативне опалення, то вони надають документи й ніхто ніяких додаткових платежів з них не бере. Ми це закриваємо актом і більше не повертаємось до питання пов’язаних із нарахуванням на цю кватиру. Декотрі кватири, за рекомендацією особливо обдарованих співробітників (хочете перейти на автономне опалення, то накопичуйте борги) використали цей шлях. Їх відрізали за борги 20-40 тис.грн. Тепер вони мають великий борг і опалення.
Якщо ж люди від’єднались від централізованого опалення років 3-5 тому та до цього часу не зробили індивідуальне опалення, то ми робимо припис на відновлення централізованої системи опалення. Тобто, це пов’язано з наведенням порядку в житловому секторі. За фактом підробки дозволів, уже відкрито кримінальне провадження. Надалі, можливо завершиться карною справою стосовно декотрих посадових осіб, котрі складали акт, не маючи на те підстав. Тому хочеться, щоб люди віднеслись з розумінням до цього, бо якщо ми тихо, щоб ніхто не помітив будемо намагатись навести порядок, то порядку не буде. В тепломережах потрібно навести лад. Важко, довго, але це потрібно робити».

Заступник міського голови Віталій Мовчан додав з цього приводу, що люди нерідко користуються послугами різних фірм, котрі обіцяють встановити індивідуальне опалення з повним пакетом відповідних документів та дозволів («під ключ»), проте працівники цих фірм не завжди добросовісно виконують обіцяне. Окрім того, на дозвільних документах був підроблений навіть його підпис та підпис міського голови.