Цьогоріч питаннями підготовки до опалювального сезону в Павлограді займається спеціально створений штаб

Нещодавно пройшло засідання штабу, на котрому керівники комунальних підприємств, тепловики та енергетики відзвітувались про те, чи готові зустрічати холоди.
Всі запевнили, що до холодів готові.

Минулий опалювальний сезон (2018-2019 рр.) у Павлограді стартував довго та важко. Люди практично замерзали в будинках, у відчаї вони перекривали трасу (вул. Дніпровська) міжнародного значення, виходили на акції протесту. Як пояснювала міська влада, причиною не виділення лімітів газу були борги населення за спожите тепло. Хоча експерти з енергетичних питань кажуть, що перебої з теплопостачанням можна було передбачити, оскільки боргова проблема не є новою. Що чекає на нас в опалювальному сезоні 2019-2020?

За словами заступника міського Віталія Мовчана на сьогодні загальна заборгованість КП «Павлоградтеплоенерго» за спожитий природний газ складає 174 млн грн. За період грудень 2018- березень 2019 цей борг складає 98 млн 749 тис. 700 грн. Для отримання номінації газу місту потрібно заплатити 70 млн грн.

«Є два шляхи вирішення цього питання: перший – логічний. Населення почне виплачувати борги, або укладе договір реструктуризації. Другий – це шлях в нікуди. Зняти все фінансування з усього міста, це те, що ми робили в минулому році – зняли з освіти, з ЖКГ до копієчки та заплатити з місцевого бюджету. Але таких коштів ми не назбираємо. Іще, можливо, Кабмін прийме постанову та цей поріг для отримання номінації опуститься до 78%- 80%, а не 90% передплати, як зараз. Тоді наших платежів буде достатньо, щоб отримати номінації та розпочати опалювальний сезон.», - сказав Віталій Мовчан.

За його словами міська влада надіслала до НАК Нафтогазу чимало звернень, із пропозицією укласти ще один договір реструктуризації на суму боргу, який виник після 2016 року. Це приблизно десь 56 млн грн.

«Сподіваємось отримати відповідь від НАК Нафтогазу, але, скоріш за все, це буде після формування уряду та якоїсь ясності їхньої позиції в цьому напрямку», - додав Віталій Мовчан.