Половина випадків насильницької смерті на нашій планеті припадає на самогубства

Щорічно самогубство входить в топ-20 провідних причин смерті в усьому світі для людей будь-якого віку. Кожні 40 хвилин хтось закінчує життя самогубством.

В Павлограді за останні 5 років рівень самогубств складає від 20 до 32 чоловік на рік і це переважно чоловіки. За 6 місяців 2019р. закінчили життя самогубством 10 чоловіків і 3 жінки.
Розповіла міський психіатр Наталія Гамій.

За поширеністю випадків суїциду попереду йдуть розвинені країни. Першість належить країнам Східної Європи. Найменші ж показники - в Латинській Америці та Азії. По Африці дані про це практично відсутні.

«Особливістю України є ріст самогубств серед військовослужбовців та ветеранів війни на Сході країни. Якщо статистика щодо військовослужбовців ще ведеться, то серед ветеранів її немає.
Люди, які забирають власне життя, представляють неоднорідну групу з унікальними, складними та багатогранними причинними впливами, що передують їх остаточному акту. Така неоднорідність представляє проблеми для експертів із запобігання самогубствам. Ці проблеми можна подолати, застосовуючи багаторівневий та згуртований підхід до профілактики самогубств», - розповіла Наталія Гамій.

До попереджувальних ознак самогубства належать: безвихідь, лють, неконтрольований гнів, прагнення помсти, нерозумність чи активна участь у ризикованій діяльності, почуття що ти в пастці, ніби немає виходу, посилене вживання алкоголю чи наркотиків, розрив з друзями, сім'єю та суспільством, занепокоєння, хвилювання, неможливість спати чи спати весь час та різкі зміни настрою.

Якщо ви помітили, що ваші близькі чи знайомі відчувають надмірну тривожність, депресію, зневірені чи відчувають за щось провину - неодмінно поговоріть з ними. Дізнайтесь якомога більше деталей про їх стан та запропонуйте допомогу. Найкраще рішення - звернутись до спеціаліста. Він може допомогти зрозуміти суть проблеми і зорієнтувати, як діяти далі.

Психологічну та психіатричну допомогу в Павлограді можна отримати в психоневрологічному диспансерному відділенні міської лікарні №1 за адресою вул. Шевченка, 63