Він не хабарник, своїм впливом не зловживав. Він – шахрай. Проте за такий злочин можна звільнити від відповідальності…

Начальник управління житлово-комунального господарства Павлограда Андрій Завгородній обвинувачувався за ст. 369, ч.2 (зловживання впливом, отримання неправомірної вигоди). Чиновник вимагав хабар від підприємця за розміщення рекламних щитів на території міста – по 500 доларів за кожен рекламний щит.

Під час отримання хабаря в сумі 1200 доларів чиновника піймали «на гарячому». Помічені купюри знаходились у кишені його джинсів. Таку інформацію озвучив суддя під час оприлюднення судового вироку. Проте суд дійшов висновку, що керівник комунального підприємства не мав наміру впливати на членів міськвиконкому, котрі приймали рішення про надання дозволів на розміщення рекламних щитів. Тобто він просто обманув підприємця, пообіцявши йому посприяти позитивному вирішенню питання. Тому його дії кваліфікуються як шахрайство, а не хабарництво та зловживання впливом.

А враховуючи той факт, що обвинувачуваний щиро розкаявся, співпрацював зі слідством, гарно себе поводив, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався та і розмір хабаря (всього 1200 доларів) дозволяє суду прийняти рішення про звільнення його від кримінальної відповідальності і закрити справу. Саме таке рішення і прийняв сьогодні Павлоградський суд, таким чином задовольнивши відповідне клопотання обвинувачуваного. Чиновника звільнено від кримінальної відповідальності.

До речі

Абсолютно ідентична ситуація була із ще одним керівником комунального підприємства Павлоградської міської ради – Георгієм Маслєнніковим ( керівник КП «Управління ринками»). Його теж піймали на хабарі, звинувачували у зловживанні впливом, далі стаття була перекваліфікована на більш м’яку – шахрайство, далі – так само звільнення від будь-якої відповідальності за скоєний злочин. Щоправда, у цьому випадку прокуратура Павлограда не погодилась із рішенням суду і подала апеляційний позов.

Чи задовольнить прокурора рішення суду стосовно начальника УЖКГ Андрія Завгороднього, поки що, невідомо.