В Україні низка районних, міських і обласних рад ухвалили рішення про вивішування поруч із синьо-жовтим прапором червоно-чорного у визначені дні

Більшість павлоградських депутатів проголосували проти встановлення червоно-чорного прапора поруч із державним.
Активісти уже двічі на центральній Алеї встановлювали поруч із державним червоно-чорний прапор, як символ визвольної боротьби українського народу. Проте двічі комунальники його знімали.

Останній раз обидва прапори були встановлені 29 серпня, у День пам’яті загиблих Захисників України на постаменті – місці, де має бути споруджений пам’ятник загиблим в АТО.
Проте наступного дня їх знову не стало. З того часу активісти охороняють прапори цілодобово. Вранці 13 вересня комунальники знову намагались демонтувати прапори, проте завадили активісти.

За повідомленням міського голови Анатолія Вершини, 86% павлоградців проти червоно-чорного прапора. За його словами такі результати соціологічного опитування.

«Купа звернень на гарячу лінію. Люди обурюються. Особливо мешканці похилого віку, у яких цей прапор викликає зовсім інше відчуття. Після того як сесія не прийняла рішення по наданню дозволу на встановлення прапора на Алеї Слави, ми провели соціологічне опитування жителів міста чи хотіли б вони бачити в публічних місцях цей прапор. 86% жителів Павлограда сказали, що вони б не хотіли бачити цей прапор. Тому, на мій погляд, це поступова робота, потрібна роз’яснювальна робота. Що стосується встановлення прапорів на центральній алеї, то вони встановлені без дозволу, без погодження, тобто встановлені самостійно. Ми намагались вести перемовини. Але на сьогодні виставлена охорона, яка охороняє цілодобово цей прапор», – сказав міський голова.

Водночас він додав, що юридичних підстав для того, аби прибрати червоно-чорний прапор немає.
Активісти ж кажуть, що червоно-чорний прапор – це символ визвольної боротьби українського народу, тому цілком заслуговує на те, аби майоріти поруч із державним прапором.

Довідково

Історик, дослідник геральдики Андрій Гречило наголошує, що червоний і чорний не є кольорами Організації українських націоналістів та Української повстанської армії. Де-юре цей прапор ніколи не був закріплений за ОУН.
Незалежність України виборювалась під двома прапорами: жовто-блакитним та червоно-чорним.