Організатори обіцяють, що збиратимуть підписи про недовіру міському голові

Організатори акції – Громадська організація «Спілка шахтарів-інвалідів шахтоуправлінь Західного Донбасу» та Громадська організація «Дніпропетровська обласна спілка інвалідів праці та потерпілих на виробництві «Мир» – кажуть, що збиратимуться щодня біля стін Павлоградського міськвиконкому допоки не будуть виконані їх вимоги.
На мітинг, що пройшов у п’ятницю, 13 вересня, до будівлі міськвиконкому прийшло понад сотня чоловік. Щоправда, саме у цей час біля приміщення міськради із гучномовців лунала музика, біля входу в міськвиконком були виставлені столики із виробами народних умільців, фотовиставка, установлені також були намети, де торгували солодкою ватою, напоями та морозивом.
Активісти розцінили це як перешкоджання акції, адже про час та місце її проведення вони повідомили завчасно у відповіді органи.

«Ми звернулись до начальника поліції для того, щоб він попередив цю провокацію, яка робиться місцевою владою. Він пообіцяв приїхати розібратись. Я вважаю, що є демократія і ми маємо право на свободу слова», - сказав керівник ГО «Спілка шахтарів-інвалідів шахтоуправлінь Західного Донбасу» Микола Житник.

Згодом музика стихла і мітинг таки розпочався. За словами Миколи Житника, приводом для проведення безстрокової акції протесту стали три речі: невиконання міським головою передвиборних обіцянок, затягування у підписанні контракту з переможцем конкурсу на посаду директора КЗ «Міська лікарня №4» та вирубування дерев.

«Ідучи кандидатом в мери, Вершина дав 20 обіцянок. Уже 4 роки пройшло та жодної передвиборчої обіцянки він не виконав. Навіть навпаки, за декотрими пунктами погіршив ситуацію. Тому громада, громадські організації, профспілки хочуть, щоб він прийшов до людей та розповів чому така ситуація», – сказав Микола Житник.

Він також вважає, що міський голова Анатолій Вершина затягує з підписанням контракту з Іриною Жицькою, котра виграла конкурс на посаду директора КЗ «міська лікаря» №4.

«Згідно закону пройшло засідання конкурсної комісії по обранню головних лікарів. Комісія вибрала, проголосувала, є підписані протоколи. Але мер вважає, що він вище закону і не хоче підписувати контракт, хоча раніше, коли проходили такі конкурси, то упродовж 5 днів він підписав про призначення головного лікаря стоматології та пологового будинку. А в цьому випадку мер говорить, що у нього є 30 днів. Чому це питання ан6с та турбує? Там іде ремонт і я скажу таким простим словом – бардак, немає відповідальної людини. За останні 4 місяці були 4 виконуючих обов’язки. Тому ми наполягаємо, аби призначити людину і нехай бере на себе відповідальність, щоб навести лід. Але мер вирішив, що все в його руках і він один може вирішувати всі ці питання», – додав Микола Житник.

Нагадаємо, що на одному із засідань міський голова сказав, що підпише контракт із Іриною Жицькою, бо не має юридичного права не підписати його, проте при цьому зауважив, що конкурс пройшов у недемократичний спосіб, був тиск на членів конкурсної комісії і що має право підписати контракт упродовж 30 днів.

Під час мітингу промовці  говорили також про те, що не "спустять на гальм" ситуацію, коли ніхто не поніс відповідальність за вирубані понад 300 дерев при споркдженні  будівельного супермаркету на селищі ПЗТО, про те, що в місті за безцінь продається земля, про те, що в місті будується величезна кількість МАФів, котрі працюють без дотримання санітарних норм та про те,що вбачають конфлікт інтересів у тому, що міський голова призначив свого сина керувати комунальним підприємством.

На мітингу були також присутні мешканці гуртожитку, що на селищі Хімзавод у Павлограді (Заводська, 28). Вони тримали в руках гасла: «Вершина и местные депутаты! Не нарушайте Законы о правах народа Украины», «Жители не согласны выселяться, пересляться», «Не оставляйте детей без жилья!».
«Справа в тому, що нас переселяють у ще гірші умови – в гуртожиток, що по вул. Промислова . Ми не хочемо туди переселятись. Меблі свої туди не можна брати, лише речі і техніку та і діти наші в садочки і школи на Хімзаводі ходять, уже звикли тут. Я вважаю, що тут можна жити. Я раніше жила у другому гуртожитку , там теж говорили, що тимчасово переселять доки ремонт іде , але так і не заселили туди нікого. Як тільки ми крок за поріг зробимо, то назад дороги уже не буде», - говорить мешканка гуртожитку, що по Заводській, 28.
Нагадаємо, що гуртожиток по вул. Заводській, 28 закривають на реконструкцію, а мешканців планують переселити в інші соціальні гуртожитки та модульне містечко для переселенців.

За словами організаторів акції уже створена ініціативна група, котра займатиметься збором підписів про недовіру міському голові.
Вони обіцяють проводити акції протесту щодня біля стін міськвиконкому та звертатись до депутатів різних рівнів.
Резолюцію мітингу адресували президенту України, голові Верховної Ради та прем’єр-міністру.


За порядком на мітингу пильнувало чимало поліціянтів. Втручатись їм не довелось, все пройшло спокійно. Від міської влади до мітингарів ніхто не виходив.