Вуздечки верхньої губи та язика – це анатомічні утвори в вигляді еластичних складок слизової оболонки порожнини рота

Перша з’єднує верхню губу з ясном і підтримує її в правильному положенні.
Вуздечка язика з’єднує дно порожнини рота з верхнім краєм язика.

Як показує практичний досвід спеціалістів Павлоградської стоматологічної поліклініки, патологія вуздечок відзначається в 30-40% пацієнтів, які звернулися до закладу з тої чи іншої причини.
Про це розповіла лікар-стоматолог-хірург Олена Михолат.

«Аномалії прикусу, що розвиваються в результаті порушення функції язика, відзначаються значною стійкістю.
Як показують дослідження вчених, причина аномалії вуздечок в 50% випадків має спадковий фактор. Інші – зумовлені шкідливим впливом на ембріон в першому триместрі вагітності, період формування зубощелепної системи: токсикози, вірусні захворювання, прийом медикаментів, стреси; шкідливі виробничі та побутові фактори: робота з фарбами, лаками, хімічними розчинами», – розповіла лікар-стоматолог.

У матерів, які народжують після 35-ти років патологія вуздечок у новонароджених зустрічається набагато частіше.
Обмеження рухливості язика нерідко є причиною аномалії прикусу, ускладнює смоктальні рухи у немовлят, порушує процес ковтання й вимови звуків, так як під впливом механічної перешкоди у вигляді укороченої вуздечки язика в процесі мовлення виникають його активні рухи.

Корекція вуздечок відбувається лише хірургічним шляхом, і абсолютним показанням до хірургічного втручання являються проблеми з вигодовуванням немовлят, зміщення зубних рядів, формування патологічного прикусу.

У 2018 році трьома стоматологами-хірургами здійснено 177 розрізів та пластик вуздечок у 120 дітей та 57 дорослих, з них корекція вуздечки язика – 129, губи – 48.
За 8 місяців 2019 року проведено 153 хірургічних втручань у 133 дітей та 20 дорослих, що на 20% більше , ніж в попередньому році. З них розтину та пластики вуздечки язика – 103, губи– 40.
Статистичні показники закладу щодо прояву патології вуздечок знаходяться на рівні обласних.