Тренінг- семінар пройшов в актовій залі Центру первинної медико-санітарної допомоги

 Він присвячений Всесвітньому Дню надання першої медичної допомоги.

Навчали медичних працівників спеціалісти Павлоградської станції екстреної медичної допомоги – старший фельдшер Юрій Зеленський та фельдшер з медицини невідкладних станів Каріна Ніконець.
Спеціалісти розповідали про те, як грамотно зробити непрямий масаж серця, штучне дихання, зупинити кровотечу, надати допомогу при втраті свідомості, укусах, алергійних станах. Медичні працівники розповідали про випадки, що трапляються у дитсадках чи школах. Вони також нарікають на те, що нерідко проблематичним є питання введення дитині того чи іншого препарату. Адже вони не можуть цього зробити без дозволу батьків . А при критичних станах велику роль відіграє вчасно надані ліки.

Тренери розповідали також про нові медичні пристосування, що використовуються при наданні першої невідкладної медичної допомоги, зокрема дефібрилятор та турнікет.

«У розвинених країнах в місцях великого скупчення людей, в спортивних залах, університетах та аеропортах можна скористатись автоматичним дефібрилятором. Він впливає на серце короткочасним потужним електроімпульсом і сам аналізує стан людини. В Україні такі дефібрилятори є лише у Києві в аеропортах, в гідропарку, залізничному вокзалі, в декотрих приватних клініках. Наразі волонтерами проводиться масштабна кампанія у тому, аби переконати владу в необхідності встановлення в громадських місцях дефібриляторів, бо це значно підвищує шанси виживання людини під час зупинки серця», – розповіла Каріна Ніконець.

Турнікет використовується для зупинки крові. Це зручне та надійне медичне пристосування, навзамін колишньому жгуту. Спеціалісти станції екстреної медичної допомоги мають у своєму розпорядженні такі пристосування, проте не зовсім якісні, бо вітчизняного виробника.

Тренери наголосили на тому, що вміти грамотно надати першу допомогу медичну дуже важлимво, адже нерідко життя людини при різних травмуючих обставинах залежить від вчасно наданої допомоги.