Щороку уже традиційно на початку осені Павлоград задихається в диму

Міський голова вважає, що причина такого явища – масове спалювання мешканцям міста сухостою та сміття.
Б’ють на сполох пожежники – кількість загорянь в екосистемах значно збільшилась. Вони проводять роз’яснювальну роботу та закликають мешканців міста не випалювати сухої трави, сміття, бо нерідко це призводить до великих збитків.

Екологи та медики теж наполегливо просять утриматись від спалювання залишків рослинності, бо разом із димом у повітря вивільняються пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року, котрі можуть викликати серйозні захворювання.

Існує навіть адміністративна відповідальність за спалювання листя, сухої трави, сміття. Проте всі ці застереження та потенційні штрафи не надто лякають павлоградців. Хто та як має боротись із паліями? Інспектори з благоустрою, Муніципальна варта, поліція …?

За словами міського голови Анатолія Вершини лише за один тиждень складено 17 протоколів на паліїв. Складати їх, до речі, мають право лише правоохоронці. Працівники «Муніципальної варти» та інспектори з благоустрою можуть провести роз’яснювальну роботу з паліями, присоромити їх, викликати поліцію. Поліція, якщо піймає, складає протокол.

«Така ситуація по всій країні. Люди не розуміють.Увечері люди задихаються, бо підвищується тиск. Особливості нашого міста такі, що воно знаходиться в ямі. Я так само задихаюсь, як і ви всі. Роз’яснювальна робота проводиться. Щороку ми наступаємо на одні й ті ж граблі. Люди палять сміття, у двір ніхто не може зайти із правоохоронців, бо то приватна власність. Ніхто нам сюди дим не приносить і не закачує. Це створюється самим населенням міста», – зауважив міський голова.

Депутати закликали своїх колег не бути байдужими та при виявленні факту спалювання сміття чи сухостою, викликати поліцію. Щоправда, декотрі депутати не розуміють куди, якщо не палити, дівати сухий бур’ян, що залишається після збору городини.

- А куди людям дівати сміття після збору городини у приватному секторі?», – запитав депутат Валентин Чекалін.
- Укласти угоду на вивезення сміття або ж закопувати в яму як компост, – порадили депутати.

За доведений факт спалювання сміття передбачено адміністративну відповідальність – 1700 грн штрафу. Щоправда, як показує практика, штрафи сплачують лише 4-5% від складених протоколів.

Так що, палити чи не палити – вирішуємо ми самі, в залежності від нашої вихованості, взаємної поваги, турботи про здоров’я та чистоту екологічного середовища, в котрому ми живемо.