У Павлограді понад 600 дітей мають вади серця. Найбільшу групу становлять вроджені вади серця 

На початок року на диспансерному обліку в лікарів-кардіологів перебувало 682 дитини з вадами серця. Серед захворювань, котрі переважають в даній кардіологічній групі – вроджені аномалії серця. З кожним роком такі патології серед дітей зростають. Про це повідомила міський дитячий кардіолог Ірина Немикіна.

«На початок року на диспансерному обліку із вродженими вадами серця перебувало 250 осіб. За 9 місяців 2019 року диспансерна група за вродженими вадами серця склала 257 дітей. Якщо в минулому році на облік було взято 25 дітей з вродженою патологією серця, то за 9 місяців цього року – уже 19 дітей, Із них 10 дітей до року», – сказала Ірина Немикіна.

Друге місце займають метаболічні кардіоміопатії. Ця диспансерна група на початок року склала 271 чоловік. На даний час – 277 дітей. За минулий рік на облік було взято 47 дітей з діагнозом метаболічна кардіоміопатія. За 9 місяців цього року на облік взято 36 дітей з даною патологією. За словами Ірини Немикіною, причиною цього захворювання у дітей є порушення обміну речовин у зв’язку з різними ендокринними захворюваннями, порушенням харчування, а також як ускладнення після перенесених інфекційних захворювань.
В місті почали реєструватись серцеві захворювання у дітей, котрі рідко зустрічаються в Україні, діагностовано навіть рідкісне захворювання – ревматична хорея.

«Якщо ще декілька років тому ревматичних захворювань серця у нас практично не було, то останнім часом ревматична патологія серед дитячого населення зростає. Наші показники навіть перевищують обласні. Якщо в минулому році на обліку з хронічною ревматичною хворобою серця, котра виникає через наявність стрептококової інфекції в організмі, на обліку була одна дитина, то за 9 місяців цього року уже троє. У нас з’явився також рідкісний прояв ревматичної хвороби, як ревматична хорея. Це захворювання зустрічається доволі рідко. В даному випадку через стрептококову інфекцію сталось ураження центральної нервової системи – мозжечка. Дитина зараз проходить лікування в обласній лікарні», – розповіла Ірина Немикіна.

Вона також наголосила на тому, що при наявності стрептококової інфекції необхідно обов’язково проводити лікування, бо наслідки можуть бути важкими для подальшого здоров’я дитини.