У Павлограді планують втілити досвід Тхоньйона. Вивчала досвід заступник начальника відділу освіти Павлограда Наталя Томчук

Нещодавно Наталя Томчук повернулась із міжнародного освітнього симпозіуму «Міста, що навчаються», котрий проходив у Південній Кореї, в місті Тхоньйон. Наша освітянка була єдиним представником України. Захід організований ЮНЕСКО. Участь у ньому взяли представники 10 країн світу. Заявки на участь в міжнародній конференції подавали чимало міст України, проте організатори вибрали саме Павлоград.

«Чому саме обрали Павлоград? Вважаю, що вони побачили перспективу, великий потенціал та потребу в нашому місті освіти для дорослих. Окрім того, Павлоград уже упродовж двох років співпрацює з ЮНЕСКО. Відповідний меморандум про співпрацю підписаний міським головою», – розповідає Наталя Томчук.

Захід передбачав не лише навчання, тренінги, досвід, а й стратегію розвитку міст, які навчаються, до 2030-го року. Основна увага – освіта для дорослих. Кожен присутній розповідав з якою метою сюди приїхав.
Учасники симпозіуму, серед котрих освітяни, мери міст та представники громадських організацій, відвідали різні освітні заклади, школу, центри розвитку, зустрілись із мером міста Тхоньойон.

«В Південній Кореї дуже велика увага приділяється здоров’ю нації – здорове тіло, здоровий дух, здорове мислення та патріотичному вихованню. На це виділяються великі кошти. В усьому стриманість та відчуття міри. Школа у них відрізняється. Дещо схожа на нашу Нову українську школу. Тільки там це не новинка. Діти знаходяться в школі 12-13 годин. Є заняття і на природі. Велика увага приділяється трудотерапії та заучуванню напам’ять. Кажуть, що таким чином розвивають пам'ять. На вихідні відключають інтернет і борються з трудоголіками», - розповіла Наталя Томчук про шкільну освіту Південної Кореї.

Що з досвіду Тхоньяну хотілось би втілити в Павлограді? За словами заступника начальника відділу освіти, це може бути ротація педагогів та освітній Центр для дорослих.

«Там велика увага приділяється сертифікації вчителів. Ротація кадрів – це таке ноу-хау, яке нам варто запозичити. Наприклад, ти пропрацював в одній школі та зарекомендував себе як слабкий учитель, тоді тобі призначають сертифікацію і переводять у слабшу школу. Якщо ти сильний учитель, то переміщають у сильнішу школу, тобто йде постійна ротація допоки вчитель не досягає високої професійної майстерності. Якщо ж вчителя не сертифікують, то він іде на іншу спеціальність, як профнепридатний. Це саме стосується і директорів. Проте, таких слабких учителів там практично немає, бо сильна підготовка у вищій школі. Корейська освіта відповідає всесвітнім стандартам. В будь-якій країні світу її визнають», – розповідає Наталя Томчук.

Щодо освітнього центру, то за словами заступника начальника відділу освіти міста, в Кореї це виглядає таким чином, що туди може прийти людина будь-якого віку та навчитись справі, про котру, можливо, мріяла, а чи просто отримати задоволення.

«Туди можуть прийти люди будь-якого віку. Може прийти бабуся, може мама з дитиною. Вони не соромляться свого віку. Там живуть щасливі люди. Вони постійно посміхаються, а коли не посміхаєшся, то вони запитують в чому справа. Якщо в тебе криза, депресивний стан, можливо, перевтома на роботі, то ти купуєш абонемент і тут можеш відпочити – 7 днів коштує 14 доларів. З такими людьми працюють відповідні фахівці. Заклади мають попит» - розповідає Наталя Томчук.

За її словами в Павлограді уже працює проєкт «Університет третього покоління», де навчаються люди старшого віку. Проте, ця ідея вимагає удосконалення.

«Нам потрібно створити освітній Центр для дорослих, знайти для нього будівлю, знайти справу, якою б люди займались. Я вважаю, що це має бути не одна спеціальність Тобто людина після роботи може піти в такий центр. Можливо, він передбачатиме якусь платню. Можливо місцева влада візьме це на себе. Щоб був комфорт для мешканців. Можливо буде якась тепличка, комплекс, де будуть вирощувати овочі та будуть їх продавати. У нас є колишні садочки занедбані. Вони передбачені лише для закладів освіти. Можна використати їх», – наголосила Наталя Томчук.

Коли в Павлограді почнуть втілювати досвід Тхоньйону, невідомо. Поки що, проведуть обговорення ідей з міською владою.