Учні третього та четвертого класу ЗОШ с. В’язівок, Павлоградського району на екскурсію до Павлоградського притулку для тварин приїздять вперше

 І хоча в кожного дома є навіть по декілька собак та котів, від екскурсії діти були в захваті. Приїхали не з пустими руками – привезли чимало сухого корму.

«Сьогодні у світі відзначають День захисту тварин і тому ми приїхали на екскурсію до притулку. В школі у нас проходив урок на відповідну тематику, бесіди про тварин. Пройшла виставка – домашні улюбленці, фільми дивились про тварин», – розповідає про мету приїзду до притулку вчитель початкових класів Любов Миколаєнко.

Гостей привітно зустріли працівники притулку і після проходження спеціальної дезінфекційної зони, провели до карантинної та виставкової зони. Хоча зазвичай відвідувачам дозволяється заходити лише у виставкову зону. Там перебувають собаки, котрі уже пройшли всі обстеження, щеплення, стерилізацію, за необхідності, лікування і готові до того, аби їх забрали в «добрі руки». А якщо не пощастить «бути усиновленим», то із кліпсою у вусі їх відпустять на попереднє місце проживання.

«У виставковій зоні люди можуть вибрати собі собаку. Фото тварин є на нашому сайті. Упродовж цього року прилаштували 64 собаки. Простерилізовано 45 собак», – розповідає ветлікар Вікторія Марченко. 

Дітям також показали де зберігається корм, операційну, адміністративне приміщення.


Діти виявляють бажання взяти собі додому песика, кажуть, що попросять про це своїх батьків, хоча майже у кожного вдома уже є по декілька собачок. Вони навперебій розповідають про своїх домашніх чотирилапих і навіть про те, як ті врятували їх від різних неприємних ситуацій. Третьокласниця Саша навіть заплакала, коли згадала історію про те, як під час купання на річці вона мало не потонула, якби не її Жорик.

«Я захлинулась на річці і Жорик мене витяг. Він і зараз живе у нас», – розповідає Саша. 

Вчителька підтверджує її слова, каже, що такий випадок дійсно був у них в селі.

Всього в притулку 104 вольєри. На даний час тут перебуває 41 собака. Кожен має свій «паспорт».

Кожен собака різний термін перебуває у притулку, бо після стерилізації потрібен різний час для реабілітації. В середньому близько двох тижнів. Працівники притулку кажуть, що ліків та корму для тварин цілком вистачає. На місяць закуповується близько 2 тонн сухого корму. Для кожної тварини окрема норма в залежності від ваги.

Взимку в собачі будки додають соломи для утеплення, старі матраци, їх, до речі, нещодавно притулку передав дитсадок №28. І варто відзначити, що тварини виглядають досить доглянутими.