У нього можуть заарештувати майно, вираховувати борг із зарплати, не пустити за кордон та навіть забрати за борги житло

Павлоградським судом ухвалено понад 400 рішень про стягнення боргів на користь КП «Павлоградлтепленерго»

Тепловики значно активізували роботу по стягненню боргів із населення – до суду подано позовних заяв та судових наказів на 5 млн грн. Судом ухвалено понад 460 рішень. Стягнути кошти із боржника можуть і без його участі в судових засіданнях, застосувавши таке поняття, як судовий наказ.

«Наказне провадження – це більш спрощена процедура. Судовий наказ видається судом за заявою стягувача про стягнення з боржника суми боргу за спожиті комунальні послуги. Такий наказ видається без участі сторін протягом 5 днів з дня, коли суду стала відома інформація про реєстрацію місця проживання боржника. Судовий наказ про стягнення суми заборгованості – це вже одразу і виконавчий документ. У боржника є 15 днів для того, щоб подати заяву про його скасування і через 5 днів, якщо не надійшла заява, то судовий наказ набирає законної сили», – розповіла суддя Павлоградського міськрайонного суду Ірина Шаповалова.

Згідно з новою редакцією цивільно-процесуального кодексу 2017 року, судові накази не можна оскаржувати в апеляційному порядку.
Павлоградський суд, як правило, розглядає позовні заяви про стягнення комунального боргу в порядку спрощеного провадження, тобто суд має не більше 60 днів на розгляд такої категорії справ.

У разі невиконання добровільно судового рішення, державний виконавець має право ухвалити рішення по примусове відрахування із заробітної плати та інших видів доходів боржника 20%, тобто щомісяця до погашення заборгованості буде здійснюватись таке відрахування. Також має право накласти арешт на майно боржника, або обмежити право у виїзді за кордон. Щоправда, в останньому випадку державний виконавець не самостійно приймає таке рішення, а звертається до суду. Окрім того, невиконання судового рішення тягне за собою кримінальну відповідальність, яка передбачена ст. 382 ККУ. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі до 3-х років, або ж штраф до 1 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

«Переважна більшість судових рішень прийняті при заочному розгляді справи, тобто за відсутності відповідача. Є таке право в суду за наявності повідомлення про отримання відповідачем повістки про виклик до суду і не з’явлення його декілька разів без поважних на те причин», – розповіла Ірина Шаповалова.

Вона також додала, що не укладання договору не звільняє особу, яка користується комунальними послугами від оплати за їх користування.