Серед них 3 учасники АТО 

Щороку 10 жовтня у світі відзначають День психічного здоров’я. Його ініціювала Всесвітня асоціація психіатрів задля підвищення обізнаності людей про проблеми психічного здоров’я та мобілізації зусиль на його покращення. Цьогоріч цей день присвячений темі попередження самогубств.

За повідомленням міського психіатра Наталії Гамій, суїцидальна поведінка існувала за всю історію людства, проте за останні десятиліття вона досягла тривожних статистичних рівнів. Кожні 40 секунд у світі хтось добровільно іде з життя. Щорічно у світі від самогубств гинуть понад 800 тис. людей Найчастіше – це люди віком від 15 до 29 років.

«В Павлограді у цьому році пішло з життя 15 чоловік – 11 чоловіків та 4 жінки. Вважається, що суїцидальну поведінку мають дорослі люди, проте чимало дітей та молоді скоюють самогубство внаслідок фізичного чи сексуального насильства, знущань, поганої оцінки в школі, відчуття непотрібності, розриву стосунків, важкої хвороби чи іншої причини», - розповіла Наталія Гамій.

Вона також додала, що в Павлограді у цьому році суїцидів серед дітей не дітей не зафіксовано.
Допомогти людині, котра має намір скоїти самогубство, може будь-хто, хто знаходиться у близьких стосунках із потенційним самогубцем і для цього не потрібно спеціальної освіти. Вважає лікар-психіатр. Потрібно звертати увагу на попереджувальні знаки. Це може бути відповідна поведінка чи висловлювання.

«У випадку, якщо ви помітили тривожні симптоми, то варто звернутись до людей, які є джерелом підтримки в житті людини, що має суїцидальну поведінку. Це можуть бути рідні, друзі, або ж релігія. Продумати як можна усунути засоби для самогубства – гострі предмети, ліки, засоби дезінфекції і т.п. Виявити та акцентувати особистісну мотивацію для життя – те, що допомагало залишатись живим в минулому – батьки, діти, навіть улюблені тварини», - наголосила Наталія Гамій.

Підтримати психічне здоров’я допоможуть фізична активність і спорт, а ще – хобі, спілкування, розваги.