Ікона Пресвятої Богородиці і червоно-чорний прапор, хода парком і спільна молитва, екскурс у минуле й тривоги за сьогодення, повстанські пісні й козацький куліш

Саме за таким сценарієм у Лозовій на Харківщині патріотична спільнота 14 жовтня відзначила День захисника України.

Акція за участю кількох десятків активних містян розпочалася близько опівдня на площі перед міським палацом культури. Завершилася - біля пам’ятного хреста «Героям України» в парку «Перемоги».


Ініціаторами вже традиційних ходи й мітингу цього разу стали «Лозівська Спілка учасників АТО», активні містяни і представники двох християнських громад – православної і греко-католицької.


Пам`ятний хрест на честь Героїв України встановлений громадськими активістами у міському парку ще в 1991 році. Для кола лозівських патріотів це місце має нині сакральний зміст.

- На Лозівщині українські військові традиції дуже сильні. Ми можемо похвалитися тим, що перший хрест Героям України на сході поставили саме тут вже далекого 1991 року, - зазначив о. В`ячеслав Труш - священик Преображенської парафії Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ. Він і священик греко-католицької громади Лозової о. Андрій Насінник разом відслужили панахиду за полеглими в різні часи борцями за Україну.

Нагадали історію сьогоднішнього свята.


Своїм болем поділилася із земляками пані Лариса Шевченко - мати загиблого на Донбасі українського бійця Олега Шевченка.

Говорили про російсько-українську війну і капітулянтську, на переконання учасників акції, зовнішню політику нової української влади.

«Якщо відбудеться здача хоча б одного шматка української землі, яка полита кров`ю наших хлопців, то я і багато інших… готові піти без зброї і зайняти ті позиції, з яких відведуть наші війська», - заявив колишній боєць 24-го штурмового батальйону «Айдар» Роман Авраменко.

Його побратим Володимир Полєшко від імені присутніх закликав місцеву владу підтримати рішення низки місцевих рад в Україні, які виступили проти так званої «формули Штайнмаєра».

Учасники акції поклали квіти й калинові грона до хреста «Героям України»

А на завершення урочистої частини проспівали кілька духовних і повстанських пісень.

Святковий козацький куліш і дружнє спілкування – стали фінальним акордом цієї зустрічі.

Олександр Шульга для tv-news.dp.ua 

Більше фотографій тут