У такий спосіб учасники акції приєднались до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. 

В заході взяли участь працівники соціальних служб, правоохоронці, студенти, учні шкіл міста та району.
Декілька десятків чоловік в темному одязі та з парасолями колоною вийшли від Клініки дружньої до молоді, що по вул. Шевченка в Павлограді, та пройшлись декілька разів по периметру Соборної площі.

«Ми прийшли підтримати цю акцію, бо вважаємо, що в Європі у 21 столітті мати таке ганебне явище, як торгівля людьми ― це неправильно. Так не повинно бути. Особливо це актуально сьогодні, коли чимало людей виїздять на заробітки за кордон. Вважаємо, що ця проблема актуальна для нашої держави. В нашому навчальному закладі ми проводимо роботу щодо профілактики таких явищ», ― розповіла заступник директора з виховної роботи Павлоградського коледжу НТУ «Дніпровська політехніка» Наталія Гаркуша.

За повідомленням керівника Клініки дружньої до молоді Ольги Лупової, мета акції – підвищення обізнаності людей з проблемою торгівлі людьми.

«Сьогоднішня акція ― це підтримка тих мільйонів людей, які зараз знаходяться в рабстві. Торгівля людьми ― це форма сучасного рабства. Це експлуатація ― сексуальна, трудова, затягнення в злочинну діяльність, залучення до бойових дій, до жебрацтва, вилучення органів. Торгівля людьми передбачає вербування, переміщення, передачу або отримання людини з метою експлуатації. Це грубе порушення прав людини та, на жаль, на сьогодні ― це та кримінальна складова, яка приносить дуже великі прибутки. В Європейських країнах прийнято на позначення теми акції використовувати відповідного кольору парасолі. Проблема торгівлі людьми передбачає чорні парасолі та темний одяг», ― розповіла Ольга Лупова.

За її словами в нашому місті теж були не поодинокі випадки торгівлі людьми.

«Була ситуація, коли школярка закохалась у хлопця ромської національності. Вони хотіли вивезти її в Київ та використовувати в жебрацтві. Врятувало те, що його посадили за ґрати, за крадіжку. А вона вже речі зібрала та перейшла жити до нього. Батьки дівчини розшукали її, через подругу дізнались де вона та приїхали забрали. Ще був випадок, коли прийшла знайома до жінки й сказала, що мовляв твої сини ніде не працюють, ми можемо надати їм роботу в Росії. І два сини поїхали на заробітки. На зв'язок вони вийшли лише через два місяці. Потім з’ясувалось, що їх повезли під Москву спочатку, де передали на роботу в теплиці. У них забрали документи та утримували там. Тобто було вербування, було перевезення, передача та трудова експлуатація. Їм вдалось втекти та вже при втручанні поліції вони повернулись до місця проживання», ― сказала Ольга Лупова.

В цілому по області подібні випадки ― не рідкість. Нещодавно із трудового рабства в Одеській області було визволено 80 осіб, 22 із них ― мешканці Дніпропетровщини, в основному з Нікополя, Нікопольського району та Марганця. Для вербування члени групи обирали людей, які перебували в скрутному матеріальному становищі, обіцяли їм високу зарплатню, соціальний пакет та комфортні умови праці в Одеській області. Натомість примушували тяжко працювати на сільськогосподарських угіддях по 12-13 годин. За будь-яку помилку жорстоко карали ― били або позбавляли їжі.


В Україні діє Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів ― 527 та 0 800 505 501
Спеціалісти надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону. Електронні консультації ― 527.org.ua