Хворі мають шанси на повне одужання при ранній діагностиці та вчасно розпочатому лікуванні 

За 9 місяців 2019 року захворюваність на рак молочної залози в Павлограді зросла в 1,6 раза: з 24 випадків, виявлених у 2018 році до 38 ― у 2019 році. Повідомила завідувачка амбулаторії сімейної медицини №8 Юлія Гацко.

«Вік пацієнток варіюється від 27 до 82 років. До 55 років захворювання діагностовано у 12 пацієнток, 26 ― у жінок після 55 років. Під час профоглядів було виявлено 34,2% випадків захворювання. В I стадії ― 8 випадків, у II ― 24, III ― 4 і в IV стадії ― 2 випадки», ― розповіла Юлія Гацко.

Водночас, позитивним моментом у 2019 році є зниження у 2,2 раза випадків занедбаних форм: з 10 у 2018 році до 6 ― у 2019. З 38 пацієнток 32 вже пройшли спеціальне лікування.
За словами Юлії Гацко рак грудей небезпечний тим, що тривалий час протікає без симптомів. Перші ознаки хвороби часто з'являються вже на 3-4 стадії, коли лікування дається важче та менше шансів на одужання. Однак молочна залоза може подавати «попереджувальні сигнали», які не варто нехтувати.
Візуальними ознаками захворювання можуть бути: новоутворення в області грудей; западання соска або різні виділення із грудей, лущення, почервоніння, виразки на шкірі грудей; збільшення пахових лімфовузлів. При наявності хоча б одного такого симптому потрібно негайно звернутися до сімейного лікаря або терапевта, який для уточнення діагнозу може направити на обстеження в мамолога.

«Ніхто не знає свої груди краще, ніж самі жінки. І виявити захворювання на ранній стадії можливо лише спільними зусиллями з лікарями. Найкращий спосіб профілактики захворювань молочної залози ― самообстеження. Його треба робити щомісяця. Навіть лікар може не побачити того, що здатна виявити сама жінка, якщо систематично проводить самообстеження», ― наголосила Юлія Гацко.

Вона також додала, що існує чимало випадків, коли жінка, виявивши ущільнення в грудях, на місяці відкладала візит до лікаря через острах почути страшний діагноз. Рак молочної залози зустрічається в 40 разів рідше, ніж непухлинні та доброякісні захворювання молочної залози. Всього в 2-3% випадків ущільнення має відношення до онкології. Передракові захворювання нечасто стають раковими.

І все ж у жінок, що страждали деякими формами фіброзно-кістозної мастопатії, рак молочної залози зустрічається в кілька разів частіше, ніж у випадках, коли пухлина виникає на фоні здорових тканин. Всі ці захворювання вимагають лікування і спостереження. Патології молочної залози мають різну природу, і кожна вимагає індивідуального підходу.