У двох чоловік діагноз не підтвердився

Щороку з настанням осені і більше сирої, вологої погоди в лісах, в посадках, присадибних ділянках, біля доріг з'являються гриби. У той же час з'являються пацієнти, які отруїлися ними.

За повідомленням лікаря-анестезіолога Ігорня Ігнатенка,на сьогоднішній день в Павлограді було зареєстровано 3 випадки з підозрою на отруєння грибами, у двох пацієнтів діагноз не підтвердився.

«Гриби самі по собі є досить грубою і жорсткою їжею, яка може викликати загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту. Антидоту при отруєнні грибами немає. Вживання грибів протипоказано дітям до 8 років, особам з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, страждають гастритами, виразковою хворобою шлунка дванадцятипалої кишки, панкреатити, холециститами, так як вживання в їжу грибів можуть спровокувати загострення цих захворювань. Не рекомендується вживати грибів вагітним та жінкам, що годують матерям», – розповів Ігор Ігнатенко.

Він також додав, що симптоми отруєння розвиваються через 1,5-6 годин після вживання в їжу грибів. Спочатку з'являється нудота, неодноразова блювота, біль в животі, пронос до 15-20 разів на добу, підвищення температури тіла до 38-39 градусів з можливими судомами. Швидко розвивається зневоднення, що супроводжується спрагою, зниженням пружності шкіри, падінням артеріального тиску, почастішанням пульсу. Деякі види грибів викликають ураження центральної нервової системи (особливо у дітей може виникнути парез дихального центру).

Після надання першої допомоги у вигляді промивання шлунка і заповнення дефіциту рідини і електролітів в організмі, настає період тимчасового уявного благополуччя, але це не є ознакою поліпшення стану хворого. На 2-3 добу у хворих розвиваються ознаки гострої ниркової і печінкової недостатності, що характеризуються зниженням виділення сечі, підвищенням печінкових трансаміназ, що вимагає лікування хворого у відділенні інтенсивної терапії в спеціалізованих центрах і проведення штучного гемодіалізу.

Лікування тривале, дороге. Остаточний прогноз на одужання зробити досить складно. Навіть після тривалого лікування при важких отруєннях функції печінки і нирок можуть повністю не відновитися, що призводить до розвитку цирозу печінки і явищ хронічної ниркової недостатності. Хворий, по суті, залишається інвалідом на все життя.
При перших ознаках отруєння не можна займатися самолікуванням, необхідно звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу. До приїзду швидкої допомоги потрібно приймати якомога більше рідини (чиста вода, холодний чай), викликати по можливості блювоту, прийняти сорбенти (активоване вугілля).

Для профілактики отруєння необхідно відмовитися від вживання в їжу дикорослих грибів.