На Закарпатті спалах дифтерії – 15 випадків захворювання серед дорослих людей

Захворіли ті, хто не був щеплений від цієї недуги. Зареєстроване захворювання також у Києві.

За повідомленням начальника Центру первинної медико-санітарної допомоги Павлограда Олени Дуднікової, у Павлограді ситуація щодо захворювання на дифтерію спокійна. Проте заспокоюватись не варто. Єдиним методом профілактики хвороби є щеплення.

Вакцинування робиться в наступні терміни: починаючи з 2-х місяців – перша вакцинація, 4 місяці – друга вакцинація, 6 місяців – третє щеплення проти дифтерії. Перша ревакцинація – у півтора роки, друга – в 6 років , далі – в 16 років. Дорослі мають щеплюватись кожні 10 років.

За повідомленням Олени Дуднікової препарати для проведення щеплень на сьогодні в достатній кількості в усіх амбулаторіях міста.

«На сьогодні маємо відмовників від щеплення. Такі батьки мають переглянути свої погляди. В Павлограді є поодинокі випадки захворюваня на кір. Вони відносно задовільного стану та середньої важкості. Є поодинокі випадки кашлюка. Дифтерії немає, але небезпека в тому, що хвороба уже є в країні. Цим фактом дуже стурбоване МОЗ та вся медична спільнота України й Павлограда. Ми не залякуємо, але давайте стаивтись до свого здоров’я уважно. Тому запрошуємо всіх дітей та дорослих на вакцинацію», – сказала Олена Дуднікова.

Вона також додала, що вакцинування безкоштовне, а щепитися можна у свого сімейного лікаря.

Довідково

Збудник дифтерії – коринебактерія – може зберігатися у зовнішньому середовищі до 15 діб. Передається повітряно-крапельним шляхом, рідше – через предмети побуту, яким користувався хворий. Інкубаційний період захворювання – від 3 до 10 днів.
Перші симптоми дифтерії нагадують ангіну: підвищення температури, біль у горлі, ускладнення дихання та ковтання, осиплість голосу. Проте одна із головних ознак – це наліт на уражених інфекцією органах. Зазвичай – це мигдалини.