Питання якості та ціни питної води в Павлограді повинно розпочатись з водоводу «Дніпро-Західний Донбас»

 Так вважає міський голова Анатолій Вершина.

«Питну воду постачає водовід «Дніпро-Західний Донбас», державне підприємство. Ми вже скільки боремось за те, щоб хоч якісь роботи розпочались на цьому державному підприємстві. На жаль, результатів немає. Питання якості та ціни води повинно розпочатись з «ДЗД». Тільки звідти має розпочатись робота, для того, щоб нам отримати якісну воду. На сьогодні вода дуже дорога й головне ― не якісна. Якби вона була навіть дорога, але якісна, тоді це було б інше питання. Ми звертались в різні інстанції, до обласної адміністрації, обласної ради. Від Кабміну в нас є відповіді, від прем’єр-міністра ― також. Але це ті відповіді, які не розв’язують питання», ― сказав міський голова Павлограда під час пленарного засідання депутатів міської ради.

За його словами не зрозумілим також залишається питання формування вартості покупної води, котру водовід відпускає для водоканалів регіону.

«Як на сьогодні працює водовід «Дніпро-Західний Донбас» ми не розуміємо. От є труба, яка підходить до Павлограда. На вході в Павлоград стоїть лічильник водоводу. Тобто вони знімають показники, скільки подали нам води в Павлоград. Так само стоять лічильники на Тернівку та інші міста. Але немає лічильника забору води, скільки вони взяли води з Дніпра. Ми повинні розуміти скільки вони добувають води та скільки лягає на наш тариф. Всі муніципалітети готові розглянути питання про співфінансування, передбачити та встановити лічильник на заборі води з Дніпра, скільки вони беруть води. На що ми отримали негативну відповідь. Нам сказали, що їм цього не потрібно. Чому не потрібно? Ми хочемо розуміти скільки ви берете води, скільки беруть міста та яка різниця? Скільки води качається? А качається, за нашою інформацією, особливо в нічний час, вода та перекачується з Дніпра в Дніпро. Витрачається маса електроенергії, тобто підприємство не обладнане технічно», ― розповів Анатолій Вершина.

Він також додав, що в тариф води, яку відпускає водовід «Дніпро-Західний Донбас», закладені також інвестиційні кошти (30 млн грн). Інвестиційна програма діє ще з квітня 2018 року. Проте ніяких робіт по модернізації підприємства за цей час не було проведено.

«НКРЕ у квітні 2018 року затвердила інвестиційну програму щодо модернізації ДЗД. Це означає, що додатково 30 млн грн було нараховано на водорозподільчі компанії, такі як «Павлоградводоканал» та інші. Ми подали в суд на те, що інвестпрограма, яка була затверджена, вона не виконана. Якщо реалізується інвестиційна програма, значить має бути енергоефективність і покращення, економія. Але вона не реалізована, а нарахування відбулось», ― зауважив міський голова.

З проханням допомогти розв’язати це питання та посприяти початку робіт з модернізації водоводу «Дніпро-Західний Донбас» депутати міської ради Павлограда звернулись до народного депутат по виборчому округу №36 Роману Каптєлову.