Цьогоріч школа №9 Павлограда зробила мало не сенсаційну заяву ― вони відмовляються від батьківських внесків. Їхню ініціативу підтримали ще декілька шкіл міста

 Директор школи Аліса Рябова вважає, що школа цілком може обійтись без батьківського шкільного фонду за умови, що керівники шкіл активно працюватимуть над залученням додаткових коштів.

«На сьогодні ми не єдина школа в місті, нас підтримали ще декілька шкіл і теж відмовились від шкільного батьківського фонду. Таке рішення було прийнято разом з батьками. Я провела зустрічі з батьками в кожному класі. У нас 41 клас. І ми домовились, що батьківський фонд ми ліквідовуємо, так само як і батьківський комітет. У нас тепер немає батьківського комітету та немає батьківського фонду. У нас є благодійний рахунок, хто хоче, то може перерахувати кошти, але за два місяці охочих, поки що, не знайшлось. Але до нас дослухалась міська рада та на 2020 рік уже закладені кошти на будівельні матеріали для ремонту загальних приміщень школи та на ті потреби, на які раніше здавали кошти батьки. Ми зараз працюємо над створенням батьківської громадської організації, бо через громадську організацію легше залучати грантові кошти та брати участь в різних проєктах. Що стосується класних батьківських коштів, то вони збираються на розсуд батьків. Я їм сказала, що це ваша справа ― їдуть діти, скажімо, на екскурсію, то, звичайно ж, батьки здають на це кошти. Забезпеченням питного режиму, на жаль, сьогодні теж займаються батьки», ― розповіла Аліса Рябова.

За її словами в минулому році в батьківський фонд школи було зібрано 199 тис. грн. Водночас залучено була значно більша сума.

«Лише з державного, обласного та міського бюджетів ми отримали понад 12 млн грн. Що стосується коштів грантових, участі в різних проєктах, то це понад 1,5 мл грн. Відмова від батьківських коштів ― це не емоційне рішення. Це не рішення одного дня чи одного року. Ми побачили, що здатні залучати кошти для розвитку школи. Ми працюємо з грантодавцями, беремо участь в різних проєктах ― Британська рада, ЮНІСЕФ та інші. Допомагають випускники нашої школи, ми активно працюємо з депутатами міської та обласної ради, які також допомагають нам розв’язувати наші проблеми та ми й самі трохи заробляємо кошти. У нас в школі вже два роки запроваджено роздільний збір сміття. Ми його здаємо та маємо кошти. Діти витрачають ці кошти так, як вони вважають за потрібне», ― додала Аліса Рябова.

Вона також додала, що відмова від батьківських внесків спонукає до розвитку платних послуг у школі. Наприклад, створення створення школи повного дня, де діти займатимуться до 18 вечора. По завершенню уроків і до шостої вечора вони знаходитимуться в школі на платній основі.

«Я думаю, що таких батьків, які б скористались таким варіантом було б чимало, бо часто діти приходять додому зі школи та залишаються без нагляду, уроки батьки роблять з дітьми тільки тоді, коли вони самі прийшли втомлені з роботи. Поки що, ми на етапі вивчення потреб, як це можна зробити. І я думаю, що це наш наступний крок до залучення коштів, потрібно використовувати всі можливості. Школа повинна не виживати, а повноцінно жити», ― зауважила директор школи №9.