Ви все ще спалюєте сміття? Тоді квадракоптер летить до вас.

Тепер виявити паліїв сміття, сухостою стало значно простіше. Їх без проблем виявляє безпілотник. Розповів tv-news.dp.ua начальник відділу із надзвичайних ситуацій Валерій Бєлякін.

«Квадракоптер постійно використовуємо, починаючи з ранку і до пізнього вечора. Запускаємо його над різними мікрорайонами міста і дивимось як наші свідомі громадяни, увечері спалюють сміття на городах у приватних домоволодіннях. По вул. Севастопольській 15 і 17 люди безсоромно спалювали велику кількість сміття , трави на своїх городах. Городи обробляють різною хімією, труять жуків, потім ми все це зібрали і спалили. Куди воно дівається? Залишається в місті і ми цим дихаємо», – розповів Валерій Бєлякін.

На паліїв накладають штрафи у розмірі від 700 до 1400 грн.

«Спалювання відходів городини люди нерідко пояснюють тим, що мовляв а куди я це все діватиму. Я знаю куди це все дівати. Є у нас комунальне підприємство «Затишне місто». Будь ласка, заключайте з ними договір на вивезення сміття . Вони приїдуть і заберуть. Це буде значно дешевше, аніж заплатити 1400 грн штрафу. Або ж робіть компостні ями, закопуйте і потім удобряйте город», –  говорить Валерій Бєлякін.

Він також додав, що спеціально створена комісія буде жорстко карати паліїв, по максимуму штрафувати.

«А тому не потрібно чекати , коли прилетить до вас квадракоптер і зафіксує, що ви спалюєте траву. Потрібно вирішити питання куди подіти сміття цивілізованим шляхом, аби не псувати життя собі і оточуючим», –  наголосив Валерій Бєлякін.

На відео із кавдракоптера добре видно гори сміття у лиманах, котре горить разом із очеретом та сухостоєм.