Планова перевірка стану дотримання вимог санітарного законодавства в дитячих дошкільних закладах Павлограда, Тернівки, Павлоградського та Юр’ївського районів здійснювалась Павлоградським міськрайонним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області

За повідомленням керівника управління Олександра Назарця порушення виявлені у всіх дошкільних закладах, де проводились перевірки. Плановій перевірці підлягали 26 дошкільних закладів. Всього на території Павлограда, Тернівки, Павлоградського та Юр’ївського районів знаходиться 51 дитячий дошкільний заклад. Значна кількість порушень пов’язана з незадовільною матеріально-технічною базою та недостатністю фінансування.

«Проблемним питанням упродовж останніх років є невиконання норм харчування, передбачених Постановою Кабінету міністрів від 22.11. 2004 року №1591. Особливо це стосується дитячих дошкільних закладів Павлограда, Тернівки, Межиріцької сільської ради, де норми харчування за основними видами харчових продуктів – м’ясо, риба, кисломолочні продукти, фрукти – не виконуються. Низька вартість харчування дітей з урахуванням постійного зростання цін на харчові продукти призводить до недотримання перспективного двотижневого меню, затвердженого Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровської області. Майже у всіх дошкільних закладах Павлограда та в окремих дитсадках Тернівки відзначається перевищення проєктної потужності наповнюваності дітей. У зв’язку з чим значно зменшена нормативна площа приміщень ігрових та спальних кімнат на одну дитину, що є ризиком розповсюдження інфекційних захворювань», – розповів Олександр Назарець. 

В ході перевірок в багатьох закладах встановлено невідповідність санітарним вимогам або ж відсутність окремих приміщень: медпунктів, ізоляторів, процедурних та фізіотерапевтичних кабінетів, відсутність окремих приміщень для прання, прасування та зберігання білизни. 

Потребують покращення мтеріально-технічної бази окремі харчоблоки дитячих дошкільних закладів, в тому числі облаштування системи витяжної вентиляції, заміна застарілого технологічного та холодильного обладнання, в тому числі в медичних кабінетах.

Серед порушень відзначено також факт, що поточні дезінфікаційні заходи та прибирання вологим способом проводяться не в повній мірі з причин невідповідності гігієнічного покриття поверхонь стін, стелі, підлоги, меблів в окремих приміщеннях, де не своєчасно проведені косметичні ремонти та їх заміна.


За словами Олександра Назарця за результатами проведених планових заходів винесено 26 розпоряджень, якими охоплено 100% перевірених об’єктів. 

Водночас, за його словами, в цілому у 2019 році в дитячих дошкільних закладах не допущено випадків масових отруєнь чи інфекційних захворювань серед дітей.

В порівнянні з минулим роком відзначається також зміцнення матеріально-технічної бази дошкільних закладів, чим суттєво покращено санітарно-гігієнічний стан дитячих дошкільних закладів та вдосконалено умови перебування там дітей.

Серед наймасштабніших робіт – капітальний ремонт харчоблоку та пральні у В’язівоцькому дошкільному закладі «Ромашка», відкриття ізоляторів у медичних кабінетах Тернівки («Ромашка», «Росинка», «Горобинка») та Павлограда (дитсадок №№6 та 53), придбання нового технологічного та холодильного обладнання (дошкільні заклади №№ 2, 23, 6, 53 у Павлограді). З метою покращення температурних умов перебування дітей в дитсадках №№2,16 проводяться роботи по установці мобільних котелень.

.