Серд них одна дитина

Про це повідомила лікар-фтизітр Катерина Харлап. Статистика захворювання в Павлограді відображає загальнонаціональну проблему. За 12 місяців 2018 року вперше в житті захворіли на туберкульоз 69 мешканців нашого міста, з них – 3 дітей та 1 підліток. За 9 міс 2019 року - 50 захворівших на туберкульоз, серед них 1 дитина.

Аналіз епідемічних показників свідчить, що хворіють на туберкульоз в основному діти з груп ризику, а саме: не щеплені БЦЖ у зв’язку з протипоказаннями або відмовою батьків; з вродженим імунодефіцитом; ВІЛ-інфіковані; діти, які хворіють на хронічні неспецифічні захворювання органів дихання; діти з соціально небезпечних сімей. У групи ризику входять також діти, які контактують з хворими на туберкульоз (сімейний або випадковий контакт) та інфіковані туберкульозом.
Уважні батьки можуть помітити у дітей захворівших на туберкульоз: відставання в навчанні, підвищену втомлюваність, поганий сон, втрату апетиту, незначне підвищення температури тіла (37,5 – 38).

Як проводиться діагностика туберкульозної інфекції у дітей та, у разі необхідності, подальше їх лікування?

В умовах епідемії туберкульозу велику роль відіграє щорічна туберкулінодіагностика, яка проводиться кожній дитині до 15 років, особам з 15 років і старшим – флюорографічне обстеження не рідше 1 разу на рік, або за скаргами.
Діти з позитивними туберкуліновими пробами направляються до лікаря-фтизіатра (дитячого) диспансерно-поліклінічного відділення №6 КП «ДОКЛПО «Фтизіатрія» ДОР», де проводиться комплексне обстеження і, у разі необхідності, дитина направляється на стаціонарне лікування.

На сьогоднішній день для лікування туберкульозу стали доступні ефективні протитуберкульозні препарати, які сприяють швидкому одужанню та виліковують майже усіх пацієнтів. Крім того, в Україні лікування туберкульозу є безкоштовним для пацієнта. Лікування повинно тривати щонайменше 6 місяців. Чим швидше хворий розпочне лікування, тим успішніше воно буде проходити, з меншою небезпекою зараження членів сім’ї та оточуючих. Це головний принцип приборкання епідемії туберкульозу.