2019 рік видався напруженим для Павлоградського міськрайонного суду. Судді працювали з потрійним навантаженням 

«Навантаження зросло. Воно й зараз залишається великим. За окремими категоріями воно продовжує зростати. Нам залишається розгляд справ, де суди тимчасово не працюють і не здійснюється правосуддя українськими судами. Це Київський, Калінінський, Куйбишевський райони м. Донецька. На адресу суду з 1 січня надійшло 564 обвинувальних акти та 4 тис. 76 одиниць інших матеріалів, які стосуються кримінального провадження. Цивільна канцелярія отримала 7 тис. 928 цивільних справ та 255 протоколів кодексів про адміністративні судочинства», – розповіла tv-news.dp.ua голова Павлоградського міськрайонного суду Наталія Самоткан.

Вона також додала, що навантаження на кожного суддю зросло практично утричі.

«Через надмірне навантаження, коли один суддя працює з навантаженням, які мали б виконувати 3-4 судді, практично відсутня можливість забезпечувати розгляд справ у строки, що визначені законом», – додала Наталія Самоткан.


Упродовж 2019 року в роботі суду стались також і позитивні зміни. Зокрема, на першому поверсі будівлі суду обладнана зала для людей з інвалідністю. Всі зали судових засідань мають засоби аудіовідеофіксації, збільшено кількість залів, де є можливість проведення відеоконференцій з особами, які не мають можливості прибути до суду. Вони можуть взяти участь в судових засіданнях дистанційно.

Канцелярія суду з приймання документів цьогоріч працювала без перерви.
За словами Наталії Самоткан це робиться з метою покращення доступу громадян до суду. Окрім того, ще двоє суддів, Юрій Мельник та Анатолій Косюк, успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання та приступили до виконання своїх обов’язків. Покращилась доставлення обвинувачуваних на судові засідання. Раніше таких осіб доставляли двічі на тиждень, тепер – тричі.