Українські суди залишаються практично не захищеними від проявів насильства

 Агресивно налаштовані особи зривають судові засідання, блокують входи і виходи в приміщення судів і службові кабінети, загрожують суддям вибухонебезпечними предметами, обсипають їх невідомими речовинами і навіть влаштовують підпали кабінетів суддів і будівель органів правосуддя. Відтак, великі надії покладаються на Службу судової охорони, створену «на папері» ще у 2015 році.

В Павлоградському міськрайонному суді очікують, що така служба запрацює на початку 2020 року.

«Сподіваюсь, що до нас в суд зайде служба судової охорони, яка вже приступила до роботи та забезпечує безпеку громадян в приміщеннях та залах судових засідань в судах області. Таку службу ми очікуємо на початку нового року і в Павлоградському міськрайонному суді», – розповіла tv-news.dp.ua голова Павлоградського міськрайонного суду Наталія Самоткан.

Довідково

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Служба судової охорони здійснює підтримку громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду, а також охорону приміщень суду, органів та установ системи правосуддя, виконує функції щодо державного забезпечення особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу в суді.