Аби не придбати крадену ялинку, слід звертати увагу на спеціальне маркування

 До дерева має бути прикріплена самоклейна етикетка або пластмасова бирка-стяжка з індивідуальним номером та штрих-кодом. За їх допомогою можна перевірити походження ялинки на сайті. Про це повідомили в департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА.

«Державні лісгоспи заздалегідь готуються до новорічних свят – вирощують ялинки на спеціальних плантаціях. Водночас щороку ліси потерпають від браконьєрів, які вирубують деревця незаконно. Аби не натрапити на крадіїв та не заохочувати їхній злочин проти природи, слід звертати увагу на маркування уніфікованими засобами», – прояснили у департаменті.

«Легальні» ялинки маркують самоклейними етикетками та пластмасовими бирками-стяжками. На них – індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код. Ці дані, а також інформація про постачальника занесені до Системи електронного обліку деревини.

Аби перевірити походження ялинки, потрібно ввести номер уніфікованого засобу на сайті. Можна скористатися і безкоштовним додатком для Android – yalynka.info. Там потрібно вводити лише цифровий номер, без зазначення серії. Якщо інформації немає – походження ялинки сумнівне.

 

Коментарі   

+1 # earth 29.12.2019, 02:54
Новогодние ёлочки - это тот случай, когда традиция только во вред. Подумайте, сколько деревьев вырубают только для того, чтобы они пару недель порадовали глаз на праздники?! Нет, праздники - это конечно хорошо, но природа важнее. При таком варварском отношении мы просто лишаем наших потомков полноценного будущего. Неизбежно придётся запретить вырубку деревьев (ёлочек и сосен).
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата