Для налаштування дзвонів запрошували навіть музиканта

Напередодні Різдва Христового активісти із Павлограда та Вербок установили в Українській православній церкві Київського патріархату, що розташована в колишній будівлі школи №13 у Павлограді, шість церковних дзвонів.

«Це був дуже приємний Різдвяний подарунок – неочікуваний, але дуже бажаний. Раніше ми вели таку розмову про дзвони з депутатом із Вербок Юрієм Мураховцем. Ну та, поговорили і все. І тут хлопці привезли та кажуть , що ми хочемо зробити такий подарунок для церкви до Різдва», – розповідає настоятель храму отець Роман. 

Юрій Мураховець захопився ідеєю, порадився із волонтерами, котрі активно займались ремонтом бойової техніки для фронту із відомого «Вербського бронетанкового заводу».

«Ініціатором був Юрій Мураховець, мешканець Вербок. А робили всі гуртом, наш колектив, котрий ремонтував машини на фронт. Спочатку Юрій починав дома все це робити, а потім перевели до мене на базу і там уже доробляли. Понаходили з чого можна зробити. Вирішили з кисневих балонів. Подивились в інтернеті як це краще зробити, зварили, потім пофарбували», – розповів tv-news.dp.ua волонтер Віталій Сенченко.

За його словами проблема була в тому, як налаштувати краще звучання дзвонів. Для цього навіть запросили музиканта.

«Запросили музиканта, щоб він відрегулював звук. Виявляється там є чимало хитрощів з приводу звучання дзвонів. Ми не знали, музикант нам розповів. Звук сильно відрізняється, коли вдарити, скажімо, зсередини чи ззовні. В усіх дзвонів звук різний, адже вони різні за розміром. Вийшло все класно», – додає Віталій.

Каже, що дзвони – це їхня перша робота. До цього робили «буржуйки», вогнегасники, ремонтували бойові машини. Результатом роботи залишились задоволені.

«Сьогодні наша церква отримала справжній різдвяний подарунок. Радіємо ми, радіють небеса – наш храм тепер має дзвіницю. Це справжній був сюрприз, неочікуваний, але такий бажаний, адже дзвони є однією з необхідних особливостей православного Храму «Нехай усі, хто чує голос його, чи вдень, чи вночі, славлять ім’я Святе Твоє». Тепер і в нашому місті лунатимуть дзвони справжньої української церкви, сповіщатимуть про богослужіння, закликатимуть людей на спільну молитву за Україну, за наших воїнів, за перемогу над ворогом.
Дякуємо Віталію Сенченко з с.Вербки за дарунок для нашої церкви – дзвіницю та всім завдяки кому дзвони встановлені на подвір’ї церкви – Юрію Муроховцю, Миколі Ломову, Едуарду Римарю і його родині, Івану Щербині, Валерію Оксеню, Миколі Кірієнко. Сказати що ВИ молодці, чи просто хороші – замало. ВИ справжні, ВИ найкращі.
Людина починається з добра і добром освячується. Молимось за Вас наших жертводавців, хай Господь винагородить вас Своїми щедрими дарами! Божого благословення Вам і вашим родинам!», – повідомляється на офіційній сторінці церкви Архистратига Михаїла у Facebook.

За словами отця Романа церковні дзвони мають також і лікувальну силу. Чимало зцілень відбувалось саме завдяки звукам дзвонів. Це як молитва до Христа.

«Дзвони дзвонять на кожне богослужіння. Тільки різний дзвін і різну кількість разів – на вечірню службу один дзвін, на літургію – інший. Коли приїздить Владика, то ще інший дзвін. Дзвони гарні, якісні», – розповідає отець Роман.