Циклон-4М полетить у 2022 році

 У КБ «Південн» завершили ескізний проект нової української ракети-носія і приступають до випуску конструкторської документації.Інформація з'явилася на офіційній сторінці КБ «Південне» в Фейсбуці 3 січня.
Повідомляється, що крім самої «Циклон-4М», «Південне» розробляє проєкт наземного комплексу і всієї необхідної інфраструктури:
• Пускового майданчика;
• Монтажно-випробувального комплексу;
• Пункту управління.

За будівництво космодрому відповідає канадська аерокосмічна компанія «MSL», угода з якою підписана в 2017 році.
Майданчик зведуть в провінції Південна Шотландія, Канада. У КБ «Південне» заявляють, що дозвіл від місцевої влади на розміщення комплексу буде отримано найближчим часом. Восени минулого року повідомлялося, що MSL вже отримала дозвіл.

«Циклон-4М» призначена для виведення комерційних вантажів масою 5 тонн на низькі навколоземні орбіти (НГО), і 3.7 тонн на сонячно-синхронну орбіту (СОО). Орієнтовна вартість одного запуску оцінюється в $ 45 млн. Перший політ планувався на кінець 2019 року, але був відстрочений на три роки.

Нагадаємо, що РН «Циклон-4М» є модифікацією РН «Циклон-4», що розробляється КБ «Південн» з 2004 року в рамках спільного проєкту з Бразилією. У 2015 році бразильський космічне агентство розірвало контракт з українською стороною через затягування термінів надання проєктної документації і постійно зростаючих витрат. На той час дослідний зразок ракети був готовий лише на 8%, а сукупні витрати тільки однієї України склали близько $ 800 млн