Останній раз це захворювання реєструвалось років 5-7 тому 

Про це повідомив лікар-інфекціоніст Анатолій Бондаренко. За його словами зазвичай захворювання кишковими інфекціями збільшується у теплу пору року, проте минулий рік був винятком із правил. Реєструвалась чимала кількість гострих кишкових інфекцій, було навіть декілька випадків дизентерії.

«Зазвичай захворювання підвищується в теплу пору року. Проте у другій половині грудня минулого року спостерігався значний підйом захворювання. Хоча на початку місяця захворюваність була на досить низьких цифрах. Було зареєстровано чимало випадків кишкових інфекцій як серед дітей, так і серед дорослих. Вперше за останні 5-7 років виявлені випадки дизентерії», – розповів Анатолій Бондаренко.

Він також додав, що починаючи з січня 2020 року захворюваність на гострі кишкові інфекції знизилась. Після Новорічних та Різдвяних свят кількість звернень до лікарів-інфекціоністів не збільшилась.

Гострі кишкові інфекції – це група інфекційних захворювань, які викликаються патогенною та умовно патогенною флорою.

Збудник хвороби з брудними руками чи харчовими продуктами потрапляє в кишківник та викликає його запалення. Хворі скаржаться на нудоту, блювоту, слабкість, діарею, підвищення температури тіла. Лікарі-інфекціоністи наголошують, що при перших ознаках захворювання потрібно звертатись до медичних закладів, бо самолікування нерідкро призводить до погіршення самопочуття та різних ускладнень.

Аби не захворіти варто акуратно мити всі овочі та фрукти, харчові продукти достатньо піддавати термічній обробці, вживати для пиття лише кип’ячену воду та мити руки перед їдою.