16 січня на базі Павлоградського районної лікарні відбудеться донорський забір кров

 Всі охочі поділитись кров’ю можуть звертатись в лікарню за адресою: Павлоград, вул. Плеханова, 9 з 08 ранку. Про це повідомили в адміністрації центральної районної лікарні. Забір крові буде здійснювати обласна станція переливання крові. При собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код.

Донором крові може стати кожен здоровий дієздатний українець віком від 18 років, вагою не менше 50 кг.

Підготовка до донорства не є складною. Щоб не зашкодити собі та зберегти здоров’я людині, котрій знадобиться ваша кров, варто дотримуватись декількох правил: за 3 дні до донації відмовтесь від приймання анальгетиків та аспірину, а також ліків, що містять їх. Ці речовини погіршують зсідання крові. Намагайтесь обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та у день здачі крові.

Не здавайте кров, якщо відчуваєте нездужання. Обов’язково виспіться та поснідайте. Це може бути солодкий чай, дієтичне печиво та каша на воді. Не вживайте в жодному разі алкоголь за 48 годин до донації, не паліть за 2 години до кроводачі. За інформацією МОЗ чоловікам можна здавати кров не частіше 5 разів на рік, жінкам – не частіше 4 разів.