Водохреще, Хрещення чи Йордан – народно-релігійне свято, котре православні та греко-католики святкують 19 січня

 Воно є останнім святом з різдвяно-новорічного циклу та завершує Святки – 12 днів Коляди між Різдвом та Водохрещем.
Віруючі люди стверджують: купання в ополонці на Водохреще для православної людини – не небезпека, а благо, яке може принести навіть чудесне зцілення від хвороб. Медики ж іншої думки, вони не радять купатись людям, котрі мають хронічні захворювання, зокрема серцево-судинні. Проте долучитись до водо хрещенських купань вони теж можуть.

«Якщо людина має хронічні захворювання, то ми не радимо занурюватись в ополонку, бо спазм судин може призвести до важких наслідків. Можна просто підійти, обтертись, помочити руки, ноги з вірою в те, що буде здоров’я, буде добро», – розповіла tv-news.dp.ua директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Дуднікова.

Після занурення лікарі категорично не радять вживати спиртні напої. Краще обмежитись гарячим чаєм та обтерти тіло рушником.

Якщо ж ви сумніваєтесь у тому чи варто занурюватись у крижану воду, бо маєте ті чи інші захворювання, то краще порадитись зі своїм сімейним лікарем.

До речі, керівник Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Дуднікова щороку на Водохреще пірнає у річку. Каже, що почувається чудово.