Національна заслужена капела бандуристів України імені Г. Майбороди побувала з концертом у Павлограді

В нашому місті артисти уже вдруге. На цей раз приїхали з Різдвяною програмою. Концерт пройшов у Центрі культури та дозвілля «Мир». Зала була заповнена вщент.

«Квитків не було уже за день до приїзду артистів», – розповідає працівниця відділу культури міської ради Жанна Арішака.

Бездоганне звучання півсотні чоловічих голосів у поєднанні з віртуозною грою на бандурі в прямому сенсі підкорили серця павлоградців. Після кожного виступу довго не вщухали оплески та овації, артистам дарували квіти та не відпускали їх зі сцени.

«Ми не просто вражені, емоції не можна передати словами. Це наша міць, це гордість нашої держави. Дивишся на них все і душа радіє. Це колиска української культури. Так звучить душа українського народу, душа відкрита, щира, ніжна, тепла. Бандуристи змогли передати нам таку домашню різдвяну атмосферу. Я дуже вдячна їм за це. Нехай Господь їх благословить», – розповідають присутні на концерті.

Як розповів художній керівник колективу Юрій Курач, всього в капелі 68 бандуристів. У Різдвяний тур містами України відправились трохи більше півсотні чоловік.

«Ще 15 чоловік в Києві залишились. Автобус маленький, готелі дорогі, дорога. Де ми тільки не побували. Запитайте, куди я завтра їду, то я навіть не скажу. Вчора були в Запоріжжі, в Солоному, сьогодні у вас, завтра – в Криничках. Ваша публіка просто фантастична. Ми ж уже не вперше у вас», – розповідає Юрій Курач.

Відсутність в колективі представниць прекрасної половини людства художній керівник пояснює тим, що нерідко умови на гастрольних концертах не зовсім комфортні.

«У гурті лише чоловіки, бо ми не можемо собі дозволити таку розкіш, щоб возити жінку в автобусі, мучити її. Адже умови при виїзних концертах бувають просто екстремальними – холод, номери в готелях теж бувають не дуже теплими, концертні зали теж. У нас буває по два концерти в день. Щоб так співати потрібно дуже багато працювати. А чоловіки у нас витривалі. Ми запрошуємо дуже серйозних солістів», – розповідає Юрій Курач.

Він також додав, що оригінальне, самобутнє мистецтво бандуристів знають і люблять в усіх куточках України та за її межами. З великим успіхом проходили концерти капели у Болгарії, Польщі, Німеччині, Югославії, Канаді, Японії, Франції, Іспанії, Англії, Швейцарії, Аргентині.

У репертуарі прославленого колективу –українські народні пісні, старовинні та сучасні думи, твори українських та зарубіжних композиторів, духовна музика.

Довідково

Національна капела бандуристів – це найстарший творчий колектив України. Йому у же понад 100 років. Колектив має свою неповторну творчу особливість – усі артисти співають і одночасно грають на бандурах.