На підприємстві працюють військовозобов'язані співробітники

 Керівники підприємств мають вести персональний облік військовозобов`язаних і призовників за місцем їх роботи (ч. 4 ст. 34 Закону від 25.03.92 р. № 2232-XII). А представники військкомату мають знати, як ведеться такий облік на підприємстві. Вони можуть прийти із перевіркою або попросити надати їм будь-які документи.

Згідно з положенням про військові комісаріати, що затверджене відповідною постановою КМУ, військовий комісар має право проводити контроль над виконанням вимог законодавства з питань оборони на підставі планів, затверджених відповідною районною держадміністрацією або міською радою. Перевірка проводиться спеціальною комісією, до складу котрої входять представники військкомату та міськвиконкому. Комісія може вимагати подати їм на перевірку наказ про призначення осіб, відповідальних за ведення військового обліку на підприємстві, їх посадові інструкції; штатний розпис, накази про прийняття та звільнення призовників і військовозобов'язаних і т. д.

У 2019 році у Павлограді таку перевірку було заплановано на 11 підприємствах міста. Проте, ряд підприємств не допускають комісію на свою територію для здійснення такої перевірки. Розповів військовий комісар Павлоградського об’єднаного військового комісаріату Роман Господ.

«Було проведено ряд перевірок щодо виконання постанов Кабміну, які регламентують ведення військового обліку. У нашому регіоні підлягало перевірці 34 підприємства, з них у Павлограді – 11. Існує таке негативне явище – ряд підприємств не допускають комісію військового комісаріату разом з представниками міськвиконкому для перевірки стану військового обліку», – розповів Роман Господ.

Довідково

Роботодавець зобов`язаний у 7-денний строк повідомляти у військкомати про всіх військовозобов`язаних і призовників, прийнятих ним на роботу або звільнених (п. 3.4 Інструкції, затвердженої наказом Міноборони від 15.12.10 р. № 660).
Також роботодавці мають постійно взаємодіяти з відповідними військкоматами з питань строків і способів звіряння даних особистих карток, списків військовозобов`язаних, списків призовників з обліковими даними військкоматів.