Сім'я Павлоградського шахтаря-пенсіонера живе в холоді і без світла 

У Павлограді частина жителів мікрорайону Підворки ось уже 2 місяці страждають від холоду. Через перебої з електрикою в їхніх приватних будинках, котрі обігріваються електропанелями або газовими котлами з насосами, дуже холодно. Причиною перебоїв є тривалий ремонт місцевих високовольтних ліній. У подібній ситуації опинилася і багатодітна сім'я шахтаря-пенсіонера Сергія Башинського.

Сергій, його дружина, доросла донька та двоє маленьких дітей живуть на вулиці Григорія Сковороди (колишня вулиця Комсомольська). Їхній будинок старий, саманний, обкладений цеглою. Підведено газ, однак користуватися ним для опалення сім'я не може.

Перейшли на опалення електрикою

- Будинок дістався нам від бабусі моєї дружини, - розповідає Сергій. - Господиня померла 2 роки тому, проте через бюрократичну тяганину ми ніяк не можемо оформити спадщину. Спочатку користувалися газовим опаленням - у нас є котел із насосом. Але одного разу через технічні несправності газ нам відключили, а включити його міськгаз відмовляється. Мовляв, ми поки не є повноцінними власниками житла.

За словами Сергія Башинського, проблему з обігрівом житла він вирішив. Минулого літа придбав кілька електропанелей, замінив проводку і підключив прилади до електромережі.- Опалювати будинок за допомогою електрики виявилося набагато вигідніше, ніж газом. Зважте самі: в холодні зими ми спалювали 800-900 кубометрів газу. Платили за це 6,5-7 тис. грн. А опалення електрикою може обійтися в 3,4 тис. грн. До того ж це просто, чисто й комфортно. У панелей є терморегулятори, автоматика не дозволяє брати з мережі більше кіловат, ніж потрібно. На спеціальний тариф, передбачений для опалення електрикою, ми вирішили поки не переходити, - пояснює С. Башинський.

Однак у листопаді 2019 року на всій вулиці почалися перебої з електропостачанням. Воно припинялося вранці і з'являлося тільки ввечері. Виявилося, каже колишній гірник, що служба електромереж почала ремонт високовольтних ліній на території Підварок. Ці роботи не завершені досі (13 січня 2020 року – авт.).

- За вікном зима, погода сира і холодна, - розповідає Сергій. – Протягом дня наш будинок повністю остигає, тому що електропанелі, які працюють лише вночі, не встигають його прогрівати. Через конденсат на стінах з'явився грибок. Влітку минулого року я розпочав капремонт - замінив двері і вікна. Тепер багато з того доведеться переробляти. Через перебої в мережі вже згоріла одна панель.«Днем гріємося в кав`ярнях і супермаркетах»

Однак головною проблемою в цій ситуації С. Башинський називає дискомфорт, в якому доводиться жити його сім'ї - дружині й дітям.

- Нам пощастило, що нинішня зима без морозів. А якби було мінус 10-15 градусів? Однак і зараз в будинку холодно. Вночі, коли є електрика, ми намагаємося прогріти дитячу кімнату. А вдень гуляємо містом - гріємося в кав`ярнях і супермаркетах. Ближче до вечора повертаємося в холодні стіни і темряву. Наші діти частіше за інших хворіють на застуду. Прання, душ, приготування їжі - все це нам доводиться робити, коли є електрика. Деякі радять купити потужний генератор. Я не проти. Але тільки хороше обладнання коштує великих грошей. А ще потрібно купувати бензин або солярку, - каже Сергій.

За його словами, в подібних умовах живуть багато родин вулиці Григорія Сковороди. Навіть ті, чиї будинки опалюються газом. Адже для запуску газового котла з насосом потрібна електрика. Причому, пояснює С. Башинський, з напругою від 180 кВт. Натомість, коли після відновлення подачі струму мешканці вулиці вмикають увечері свої прилади, щоб відігріти захололі будинки, напруга падає. Відповідно, котли не запускаються.- Я ходив у наш РЕМ (Павлоградський район електричних мереж – авт.), - продовжує Сергій. - Розмовляв з одним із керівників служби. Він просив потерпіти. Пояснив, що у них плани, графіки, підрядники... Що робітники не встигають у намічені строки. Спершу нам обіцяли, що зроблять ремонт до 25 грудня, сьогодні вже січень. Коли вони завершать роботу, не відомо. З одного боку, я РЕМ розумію. Але як це пояснити моїм дітям? Мені здається, в зимовий період можна було скласти більш гнучкий графік ремонту електроліній.

С. Башинський каже, що з приводу відключень електрики звертався до Павлоградського міськвиконкому, Дніпрообленерго, на гарячу лінію уряду. Але ситуація залишається без змін.

Олександр ШУЛЬГА 

  За коментарями з цього приводу редакція tv-news.dp.ua звернулась до начальника Павлоградського РЕМу (район електричних мереж) Віктора Аніканова. За його словами роботи планується повністю завершити максимум за тиждень.

«Об’єм робіт великий. Підрядна організація виконує роботи по модернізації мережі. Думаю, що до кінця цього місяця вони закриють цю тему і електрика більше вимикатись не буде. Упродовж тижня точно завершимо», – сказав Віктор Аніканов нашому кореспонденту.