Трубопроводи держпідприємства «Дніпро-Західний Донбас» облаштували сучасними лічильниками

 Тепер витрати води – під пильним «оком» електроніки. Усі випадки витоків відразу відображаються на моніторі у диспетчера. Це дозволяє оперативно реагувати на аварійні прориви та несанкціоновані забори води. Лічильники установили обласним коштом. Це лише перший етап модернізації обладнання підприємства.

Лічильники «відслідковують», скільки води пішло трубами від насосної станції у тому чи іншому напрямку. Раніше можна було лише дізнатися, скільки її вже дійшло безпосередньо до споживача.

«Тепер можна легко виявити, яке саме обладнання потребує першочергової заміни. А ще – підібрати насоси необхідної потужності. Все це у сукупності дозволяє зекономити кошти», – розповів заступник директора ДП «Дніпро-Західний Донбас» Антон Зуєв.

Наразі встановили 8 лічильників – на основних насосних станціях. Пристрої вже працюють у тестовому режимі. Згодом ними облаштують всі підстанції підприємства.

«Наші лічильники – безконтактні. Вони не мають рухомих частин, а отже, надійніші за механічні та більш точні. Надаємо на їхню експлуатацію гарантію – від 12 до 18 місяців», – сказав технічний директор підприємства «Ергомера» Віталій Мальцев.

ДП «Дніпро-Західний Донбас» забезпечує водою Павлоград, Тернівку, Синельникове, Іларіонове, Першотравенськ та навколишні села. Загальна довжина мереж водопроводу – 730 км.