Зазвичай, люди самі провокують тварин 

За січень 2020 року до травмпункту міської лікарні з укусами тварин звернулось 26 осіб. За словами завідувача травматологічного відділення Олега Чуєнка, зазвичай люди своїми діями самі провокують тварин.

«Собаки рідко кусають людей самі по собі, зазвичай, люди самі зачіпають собак – хочуть їх погладити, взяти на руки. Потрібно доносити до людей, що не можна гладити невідомих собак. У січні цього року був випадок, коли хлопчик вирішив скоротити шлях та пішов через об’єкт, що охороняється. На нього напала вівчарка.В результат – важка травма стегна. Нещодавній випадок. Чоловік у нетверезому стані хотів погладити собаку, і той його покусав за кисті обох рук. А перед цим до нас звернулась дівчина, яка також пожаліла цуцика та хотіла взяти його на руки й він її покусав», – розповів Олег Чуєнко.

За його словами у всіх випадках був призначений повний антирабічний курс лікування, обов’язковим елементом котрого є імуноглобулін. Проте цього препарату в лікарнях міста немає.

«Упродовж січня єдиний завод в Україні, який випускає імуноглобулін, не працював. На даний час імуноглобуліна в лікарні немає. При укусі тварини за верхні кінцівки, ділянки шиї та голови, згідно зі схемою лікування, повинен призначатись антирабічний імуноглобулін. Цю схему не можна змінити, вона потребує чіткого виконання. А у нас відсутній антирабічний імуноглобулін. Таких хворих ми направляємо в Дніпро. Лише в декількох лікарнях Дніпра залишився імуноглобулін», – наголосив Олег Чуєнко.

Він також додав, що три роки тому в Дніпропетровській області були випадки захворювання людей на сказ. Люди не звертатись до лікарні та приходили уже в пізній стадії, коли уже нічим допомогти неможливо.

Потреба в імуноглобуліні на 2020 рік складає 179 тис. 798 грн. В цю суму входить придбання антирабічного імуноглобуліну, вакцини проти сказу та правця. Кошти виділяються із міського бюджету.