Володарі Гран-прі отримають по 25 тисяч гривень 

На Дніпропетровщині пройде щорічний театральний фестиваль-конкурс «Січеславна-2020»
20-29 березня на Дніпропетровщині проходитиме XXVIII фестиваль-конкурс «Січеславна». За вищу театральну нагороду Придніпров’я змагатимуться колективи Дніпра, Павлограда, Кривого Рогу, Кам’янського та Запоріжжя. Загалом – 15 театрів. Переможців оголосять 30 березня, повідомили в управлінні культури, національностей та релігій Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Фестиваль «Січеславна» проводиться з 1992 року. Цьогоріч у ньому братимуть участь 15 професійних та молодіжних театрів Дніпропетровської та Запорізької областей. На розсуд журі вони представлять свої найкращі вистави. Оцінюватимуть колективи знані режисери та театрознавці України. Традиційно вони визначать найкращі вистави для дітей та дорослих, кращу режисерську роботу та роботу композитора, кращих виконавців жіночих и чоловічих ролей, – розповіли в управлінні культури, національностей та релігій Дніпропетровської ОДА. – Цьогоріч розмір призового фонду – понад 120 тис грн. Володарі Гран-прі отримають по 25 тисяч гривень».

У Кривому Розі участь у фестивалі братимуть театр ляльок, академічний театр музично-пластичних мистецтв «Академія Руху» та академічний театр драми і музичної комедії ім. Т. Шевченка. У Запоріжжі – муніципальний театр танцю, театр-лабораторія «VIE», академічний театр юного глядача та Запорізький новий театр.

У Дніпрі за головну нагороду змагатимуться міський театр ляльок, національний академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Шевченка, академічний театр драми та комедії, міський телетеатр, академічний український молодіжний театр, драматичний молодіжний театр «Віримо!». Також серед учасників – академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки міста Кам’янського та Павлоградський драматичний театр ім. Б. Захави.