Особливо стосовно взаємовідносин між дітьми, дітьми та вчителями 

«Актуальною темою у 2019 році була тема булінгу. Особливо у сфері міжособистісних стосунків між дітьми та стосунків діти-вчителі, вчителі-діти», – відзначила суддя Павлоградського міськрайоного суду Ірина Шаповалова під час прес-конференції.

Водночас, за її словами в цілому по області упродовж 2019 року складено всього лише 5 протоколів стосовно булінгу. Така незначна кількість адмінпротоколів пов’язана з тим, що правоохоронці часто кваліфікують булінг як невиконання батьками їх батьківських обов’язків.

«Тут є питання, яке можна вважати системною проблемою, тому що дуже часто правоохоронні органи складають протоколи про адмінправопорушення не за вчинення булінгу, а наприклад, за невиконання батьками їх батьківських обов’язків. Тобто, об’єктивна частина не відповідає дійсності», – додала Ірина Шаповалова.

За її словами, підлітки цікавляться цією темою, зокрема, як відрізнити булінг від жартів один над одним.

«Коли спілкуєшся з дітьми, то вони дуже цікавляться цією темою. І запитують як відрізнити булінг від жартів один над одним. Коли жарти мають на меті приниження, які мають системний характер, то це ми будемо вважати булінгом. А якщо це жартівливе спілкування нормально сприймається дітьми, то це не можна вважати боулінгом», – зауважила Ірина Шаповалова.

Вона також додала, що відповідальність передбачена також і за неповідомлення про факт боулінгу.

Довідково

У 2019 році набрали чинності норми закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», який визначає поняття булінгу.

Булінг — це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.