Це є однією із причин недотримання строків розгляду судових справ

Така ситуація спостерігається не лише в Павлограді. Про це йшлося під час прес-конференції, що пройшла в Павлоградському міськрайонному суді.

«Навантаження на суддів утричі перевищує норму, тому витримати всі строки неможливо, хоча ми намагаємось дотримуватись. Слід також відзначити певну процесуальну поведінку осіб, котрі навмисно не приходять на судові засідання, щоб його зірвати. Наприклад, за 2019 рік через неприбуття обвинувачуваного справи відкладались 336 разів, а за неприбуття захисника – 120 разів. Є ще один момент, який зараз почали активно обговорювати – це незадовільна робота засобів поштового зв’явку. На даний час обговорюється концепція як взагалі відмовитись від послуг Укрпошти, бо занадто дорого і довго. Конверти лежать по місяцю, по два і ми не знаємо чи повідомлена особа чи ні про час і місце судового розгляду», – розповів суддя-спікер Павлоградського міськрайонного суду Мар’ян Мицак.

Він також додав, що є ще один аспект, який впливає на роботу суду – це доставлення на судовий процес осіб, які утримуються під вартою. З 2015 року такі особи утримуються в слідчому ізоляторі Дніпра. Їх доставлення на суд відбувається тричі на тиждень (до недавнього часу – двічі). Через технічні можливості доставлятись можуть не більше 9 осіб.