Притягнути до відповідальності чомусь намагаються лише бабусь чи дідусів

Зазвичай на стихійних ринках Павлограда поруч із бабусями, котрі продають незначну кількість товару, стоять ряди товару (фрукти, овочі ящиками), що реалізовуються у досить великих партіях. Проте чомусь до суду потрапляють лише бабусі та дідусі.

«На стихійних ринках стоять бабусі, дідусі і поруч стоять ті, хто продає ящиками овочі, фрукти, цілі ряди продукції. Проте чомусь жодного з них немає в суді. Чому так? », – зауважив суддя-спікер Павлоградського міськрайонного суду Мар’ян Мицак під час прес-конференції.

Стягувати штраф та судовий збір із пенсії бабусі, котра вийшла продати зелень чи городину – це несправедливо. Вважає голова Павлоградського суду Наталія Самоткан.

«Хіба це буде справедливо, якщо ми накладемо штраф на бабусю, яка вийшла продати щось, бо її нема за що купити навіть поїсти. І ми з тієї пенсії ще стягнемо штраф і ще й судовий збір 400 грн. Приводьте осіб, в яких на стихійних ринках стоять цілі торгові ряди. Але ж їх немає. Минулого року була ситуація, коли привели дідуся, що продавав дві півлітрові баночки меду. Це було перед поминальними днями. Він хотів продати мед, щоб купити віночок на могилу дружини. То як можна його притягувати до відповідальності», – сказала Наталія Самоткан.

Окрім того, відповідальність настає за факт продажу, а не за намагання щось продати. Тобто потрібно зафіксувати факт торгівлі.