В медичному закладі очікують на закупівлю цих засобів за кошти місцевого бюджету. А ще сподіваються на допомогу спонсорів.

Про це йдеться у зверненні адміністрації медичного закладу.

«На теперішній час ми очікуємо закупівлю за кошти місцевого бюджету дезінфекційних засобів, засобів індивідуального захисту, антисептиків, яких катастрофічно не вистачає у лікарні! Звертаємось до меценатів, спонсорів, фермерів, бізнесменів ! Якщо ви маєте бажання допомогти, а саме придбати апарати ШВЛ, дезінфекційні засоби, засоби індивідуального захисту, медикаменти с задоволенням приймемо допомогу», – йдеться у зверненні.

На сьогодні в лікарні інтенсивного лікування в наявності лише 7 апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ). Це досить мала кількість.

Про це далі у зверненні адміністрації медичного закладу.

«Шановні друзі, колеги, мешканці Західно-Донбаського регіону!

За останній тиждень до адміністрації лікарні, а також на телефон приймального відділення надійшло багато дзвінків стурбованих жителів з питаннями: що робити,куди бігти з появою високої температури, кашлю та других проявів респіраторного захворювання? Чи зможемо ми спасти людей якщо захворіли на пневмонію? Чи є у нас апарати штучної вентиляції легень? Чи зможемо ми надати допомогу мешканцям ОТГ, м. Тернівка, Юр ївському, Павлоградському, Петропавлівському р-нам та іншим?

Перш за все: не панікуйте!!!Придержуйтесь тих рекомендацій які надають спеціалісти МОЗ: уникайте міст де багато людей, мийте руки частіше, не тільки після вулиці, а і дома, бо ви торкаєтесь сумок, одягу, грошей та ін., пийте багато теплої рідини (вода, морс), на вулиці можна одягати рукавички, сонцезахисні окуляри. Якщо є можливість побудьте дома на карантині! Якщо захворіли , зв’яжіться зі своїм сімейним лікарем та отримайте рекомендації! Якщо стан такий ,що вам потрібно відвідати лікарню -одягніть маску!

Не наражайте інших! Дома для хворої людини треба зробити карантинні умови: окрема кімната, провітрення, спокійна обстановка, виконання усіх рекомендацій лікаря!!! Що стосується лікування пневмоній: щорічно хворі на пневмонію надходять, причина її різна, і не завжди це вірусна етіологія. Так, пневмонії бувають різних категорій : 1 та 2 лікуються амбулатор-но, 3- в стаціонарних відділеннях ( цілодобові або денні стаціонари-визначає Лікар!), 4- реаніма-ційне відділення! Ми з вами пережили 2009, 2012,2014 роки-пацієнтів з запаленням легень до нас надходило багато, дуже важкі форми, нажаль, були поодинокі летальні випадки, бо стан пацієнта зумовлений як запаленням легень так і супутньою патологією. Ми маємо досвід в лікуванні, і тоді і зараз, важкі хворі скеруються за наказами Департаменту охорони здоров’я до реанімаційного відділення та терапевтичного відділення нашого підприємства з усього округу.

У лікарні є у наявності 7 апаратів ШВЛ, які застосовуються для оперативних втручань, на жаль, це невелика кількість, але і не всі хворі потребують вентиляції. Павлоградська міська рада прийняла рішення про виділення коштів на закупівлю 2 апаратів, ми сподіваємось ,що відгукнуться Голови інших міст і громад, потурбуються про своїх мешканців! Забезпеченість медикаментами та медичними виробами низька: сьогодні на терапевтичне ліжко -6 грн на добу, на реанімаційне ліжко- 69 грн на добу. Цього не достатньо , один день лікування у реанімаційному відділенні близько 1500-2000 грн у середньому. Деякі громади зовсім не надали субвенцію на місто, а їх мешканців ми маємо лікувати! За останні пару тижнів у відділенні АІТ пролікований один чоловік з вкрай важкою формою пневмонії (не має відношення до коронавірусу!) , мешканець Юр ївського району, на сьогодні стан його покращився, переведений до терапевтичного відділення.

На теперішній час ми очікуємо закупівлю за кошти місцевого бюджету дезінфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту, антисептиків, яких катастрофічно не вистачає у лікарні!
Що зроблено: розроблені накази МОЗ, Департаменту охорони здоров’я, маршрути пацієнтів на місцях, маємо протоколи лікування, налагоджений зв'язок між лікарями первинної ланки, швидкою медичною допомогою та КНП

«Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» ПМР. Поважаємо один одного, допомагаємо один одному і все здолаємо!

                                                        З повагою Адміністрація КНП «ПЛІЛ»